Пораненим українським морякам у РФ не дають ліки - Денісова

Субота, 12 січня 2019, 00:32

Пораненим українським морякам, яких захопили російські військові у районі Керченської протоки, з початку 2019 року не надають ліків у ізоляторі "Матросская тишина".

Про це в інтерв'ю телеканалу "Прямий" заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"На жаль, можу засвідчити про те, що з нового року жодні ліки нашим пораненим не надаються. Хоча вони потребують ще лікування, підтримки, реабілітації, дій від лікарів.

Є така думка, що їх готують перевезти до іншого слідчого ізолятора, а це "Лефортово", де відбудеться судилище над нашими моряками, вже починаючи з 15 січня", - розповіла омбудсмен.

Також Денісова розповіла про стан українських моряків.

"Артеменко. Ще поганий рух лівої руки. Знову зробили рентген. Там є осколок, треба щось робити, треба лікувати, треба проводити реабілітацію.

Так, він засвідчив про те, і це підтвердив нібито лікар-офтальмолог, що вже нормально він бачить, і зір відновився. Тобто немає запалення очей", -  зазначила вона.

Наймолодший моряк Андрій Ейдер, за словами омбудсмена, уже пересувається самостійно: "зараз рух ноги відновився.  Але всі поранення ще є, він хворіє і потребує допомоги".

У Василя Сороки важке поранення лівої руки, кисть ще погано працює, "але вже в кулак він стискає".

Денісова підкреслила, що зараз українська сторона не має жодної довідки про стан здоров'я моряків.

"З 26 листопада, як тільки стало відомо про те, що є такі поранені, і дуже важкі, жодної довідки немає. Міністерство юстиції звернулося до ЄСПЛ - Європейського суду з прав людини. Росія жодним чином не відповіла і жодної інформації не надала.

І тому ми сьогодні не можемо бути впевнені в тому, що з ними все добре. Треба обстеження. І я тут підтримую батька Сороки в тому, що треба обстеження і треба кваліфіковане обстеження, і щоб, може, поранених передали в іншу державу, щоб їх обстежили і надали таку необхідну медичну допомогу", - наголосила вона.

Читайте також: 

Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти

Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів

Нагадаємо,