Екс-посол Гербст розповів, коли США можуть надати зброю Україні і ввести нові санкції проти РФ

Середа, 2 січня 2019, 01:31

Екс-посол США в Україні, директор "Атлантичної ради" (Atlantic Council) Джон Гербст заявив, що через 2-3 місяці "ми побачимо, що США надають зброю Києву й оголосять про нові санкції проти РФ" у зв'язку з агресією у Керченській протоці.

Про це він сказав в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Уже через два-три місяці ми побачимо, що США надають зброю Києву і оголосять про нові санкції проти Росії у зв'язку з цією агресією (у Керченській протоці - ред.).

Думаю, протягом найближчих восьми-десяти, максимум - дванадцяти тижнів з'явиться ця набагато сильніша відповідь США. І, окрім санкцій, це буде військова допомога Україні", - підкреслив він.

За його словами, зараз достатньо аргументів "для надання протикорабельних ракет, і патрульних кораблів, можливо, що й іншого військового обладнання".

На питання, чи йде мова і про летальні озброєння, Гербст відповів:

"Немає питань - протикорабельні ракети допомогли б. У США вистачає крилатих ракет "Гарпун", в основі дії яких - технології, розроблені 30 років тому, - і це те, що ми вже зараз можемо надати. А можливо, і набагато сучасніші ракети".

Екс-посол заявив, що підтримка України в Конгресі США зараз дуже сильна. За його прогнозом, "вона залишиться щонайменше такою ж серйозною, а можливо, ще й посилиться".

Він також підкреслив - "поки що реакція США (на агресію РФ у Керченській протоці - ред.) була слабенька". 

"Так, ці дії засуджені, але ніхто не говорить про конкретні кроки для того, щоб змусити РФ заплатити за цю агресію. Є осуд, але немає дій.

Позитивно, що навіть ті європейські уряди, які традиційно слабо реагують, дуже швидко зрозуміли, що РФ пішла на відкриту агресію щодо України - це дійсно позитивний момент. Але при цьому ми бачимо, що реакція Європи все одно досить слабка. І реакція США теж недостатня", - зазначив Гербст.

На його думку, найкращою відповіддю із самого початку могли б бути санкції проти найбільшого російського банку або заборона  суднам РФ заходити в порти США чи порти ЄС і надання Україні зброї.

"Україна вже багато зробила, зміцнюючи свою оборону на сході, і повинна тепер подумати над посиленням своєї оборони на півдні. І особливо в районі Азовського моря. Можливо, ще й в районі Одеси", - підкреслив колишній посол США в Україні.

Читайте також: 

Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти

Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів

Нагадаємо, powered by lun.ua