Справа Гандзюк: Заступник губернатора приїхав на допит після відсторонення

Понеділок, 11 лютого 2019, 10:47

Заступник голови Херсонської обласної держадміністрації Євген Рищук попросив тимчасово відсторонити його від виконання обов’язків через розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк.

Він повідомив у Facebook, що зробив це ще 8 лютого.

"Зважаючи на ситуацію навколо мого прізвища по ділу нападу на Гандзюк та моє бажання зробити все, щоб допомогти слідству та припинити політичні спекуляції навколо мене, я ще в п`ятницю, після сесії областної ради, подав заяву голові Херсонської ОДА про тимчасове відсторонення мене від виконання службових обов`язків", – заявив Рищук.

"У ту ж п`ятницю я домовився із слідчим СБУ в Києві про зустріч і запропонував надати інформацію стосовно мене із застосуванням поліграфа", – повідомив чиновник.

"Приховувати, Слава Богу, нічого. Тож уже сьогодні я в Києві і маю надію, що я зможу хоч таким чином допомогти слідству в цій досить заполітизованій справі", – додав заступник голови Херсонської ОДА.

У свою чергу, голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв повідомив, що "погодив Євгену Рищуку його заяву про тимчасове відсторонення на час розслідування справи щодо вбивства Катерини Гандзюк".

"Впевнений, Євгену Миколайовичу нічого приховувати і він налаштований на максимальне сприяння і відкритість під час слідства!", – додав губернатор.

Тим часом голові обласної ради Херсонскої області Владиславу Мангеру в понеділок вранці оголосили підозру з організації вбивства Катерини Гандзюк.

Нагадаємо:

  • 31 липня 2018 року в Херсоні Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою. Вона отримала сильні опіки, перенесла понад десяток операцій, але 4 листопада померла в лікарні.  
  • Поліція спершу затримала хибного підозрюваного, потім ще 5 підозрюваних: В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова, Володимира Васяновича, Сергія Торбіна й Микиту Грабчука – але не замовника нападу на Гандзюк.
  • 4 грудня правоохоронці оголосили підозру в організації нападу на Гандзюк людині на прізвисько Левін. Олексій Левін (Москаленко) є помічником депутата Херсонської облради Миколи Ставицького. У січні 2019 року СБУ оголосила Левіна в розшук.
  • Батько Гандзюк заявив, що організатор вбивства його доньки співпрацював із партійцем "Батьківщини" Владиславом Мангером та партійцем "Блоку Петра Порошенка" Андрієм Гордєєвим.
  • Мангер заявив, що припиняє членство в "Батьківщині" на час розслідування. 9 лютого 2019 року "Батьківщина" виключила Мангера зі своїх лав і рекомендувала піти з облради.
  • За тиждень до нападу на Гандзюк юрист Мангера здав Левіну базу відпочинку на узбережжі Чорного моря в оренду майже за безцінь.