Новинський запропонував поліцейським, які били С14, найкращих адвокатів

Вівторок, 12 лютого 2019, 15:58

Голова фракції "Опозиційний блок" Вадим Новинський запропонував поліцейським, які побили активістів С14 в Києві, надати "найкращих адвокатів" для захисту в суді.

Про це Новинський 12 лютого написав в Facebook.

"Я готовий надати співробітникам поліції, які перебувають під слідством, найкращих адвокатів і оплатити їхні послуги", - написав він.

Голова фракції пише, що тих, проти кого не порушили кримінальні справи, "в гірших традиціях сталінських часів змусили відмежуватися від товаришів і від своїх поглядів".

За словами Новинського, він пропонує допомогу тим, "проти кого влада обрушила свої репресії".

Новинський стверджує, що поліція "відмовилася грати в брудні політичні ігри" і не стала потурати пристрастям агресивних активістів.

Нагадаємо:

  • 9 лютого на Контрактовій площі правоохоронці затримали учасників руху С14, які нібито мали зеленку, газові балончики та ножі і збиралися під час виступу кандидата у президенти Юлії Тимошенко провести акцію ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?".
  • Затриманих доправили до відділення поліції, звідки згодом випустили, але забрали особисті речі. Вимагаючи повернути речі, представники С14 влаштували штовханину з правоохоронцями – тож поліцейські застосували силу до них.
  • Поліція відкрила три провадження: за ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу), ч. 1 ст. 341 (захоплення державних будівель) та ч. 4 ст. 296 (хуліганство).
  • Крім того, відкрито провадження щодо скоєння працівниками поліції правопорушення за ознаками  ч. 2 ст. 365 ККУ (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувались насильством).
  • Керівник київської поліції Андрій Крищенко запевнив, що поліція не перешкоджала проведенню акції "Хто замовив Катю Гандзюк?" на Контрактовій площі, але перепросив за правоохоронця, який при затриманні людей крикнув: "Лягай, Бандеро!".

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...