Суд повернув повноваження Супрун

Четвер, 14 лютого 2019, 12:23
Суд повернув повноваження Супрун

Окружний адміністративний суд Києва вирішив скасувати попереднє рішення, яке забороняло Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я.

Таке рішення суддя Сергія Каракашьян оголосив 14 лютого.

"Суд ухвалив в задоволенні клопотань представників Кабінету міністрів та Супрун Уляни про скасування заходів забезпечення позову відмовити. Скасувати з власної ініціативи заходи забезпечення адміністративного позову вжиті ухвалою Окружного адміністративного суду 5 лютого 2019 року", - сказав суддя.

 
фото: ЦПК

Суддя-спікер установи Богдан Санін пояснив, що суд скасував рішення з власної ініціативи через прийняте 13 лютого рішення Кабінету міністрів, яким узаконюється право Супрун виконувати обов'язки міністра. Кабмін, за словами Саніна, врегулював всі претензії, пред'явленні Супрун.

Суддя 14 лютого повернувся з нарадчої кімнати, за його словами, щоб дослідити нові обставини справи, а потім знову пішов у нарадчу.

Про додаткове дослідження, не знав захист Супрун, ймовірно, додаткове з'ясування обставин справи пов’язане з розпорядженням Кабміну від 13 лютого.

За словами Супрун, суд таким чином порушив процесуальні процедури, адже не повідомив, що вийде з нарадчої кімнати, щоби далі розглядати клопотання.

Адвокат Супрун Анатолій Гасюк заявив, що секретар суду повідомляла захисту про те, що суд 14 лютого буде лише оголошувати рішення.

Супрун заявила, що сподівається, що суддя буде ґрунтуватися лише на розглянутих на засіданнях твердженнях, без стороннього впливу.

Санін заявив, що Каракашьян був у нарадчій кімнаті 25 годин. За його словами, це нормально, коли суддя запитує і досліджує нові обставини, бо за час його перебування у нарадчій можуть змінитися фактичні обставини справи.

Супрун також подякувала Кабміну, який поновив її право на підпис документів, щоб не зупинити роботу МОЗ.

Нардеп Ігор Мосійчук, як позивач, заявляв, що сподівається на "правосудне" рішення суду.

 
фото: ЦПК

Читайте також: Судді Насірова і Розенблата, або Хто судить Уляну Супрун

Нагадаємо:

  • 5 лютого Окружний адмінсуд Києва тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я, частково задовольнивши позов нардепа-"радикала" Ігоря Мосійчука, одним із аргументів якого було наявність у Супрун громадянства США.
  • Члени Кабінету міністрів висловили підтримкуСупрун та її реформам.
  • 12 лютого суд щодо тимчасової заборони Уляні Супрунвиконувати обов’язки міністра охорони здоров’я пішов у нарадчу кімнату ухвалювати рішення.
  • 13 лютого в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що їде у Кабмін для того, щоб розблокувати роботу Мінздоров'я.
  • 15 лютого суд розгляне позов Мосійчука по суті, вирішивши, чи законно Супрун обіймає посаду в.о. міністра.
  • У 2013 році американка з діаспори Уляна Супрун із чоловіком приїхала до України. 11 липня 2015 року Порошенко підписав укази про прийняття до громадянства України подружжя Уляни та Марка Супрунів.
  • 27 липня 2016 року Кабмін призначив Уляну Супрун в.о. міністраохорони здоров'я.

Альона Мазуренко, УП

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування