Балуха перевели з Краснодара до СІЗО Армавіра - правозахисники

Неділя, 24 лютого 2019, 20:45

Політв'язень українець Володимир Балух перебуває в СІЗО м. Армавіра Краснодарського краю РФ.

Про це повідомляє в неділю Кримська правозахисна група.

"У кримчанина досі немає теплих речей, оскільки напередодні етапу у його дружини Наталії Балух в СІЗО Сімферополя не прийняли посилку з речами і продуктами. В камері спецблоку він у даний час один", - йдеться в повідомленні.

Правозахисники відзначають, що 21 лютого пізно ввечері Балуха вивезли з СІЗО міста Краснодара.

"Куди саме везуть Балуха ні родичам, ні адвокатам не повідомили. Причини його переведення з керченської колонії на територію РФ також досі невідомі", - підкреслюють вони.

КПГ заявляє, що подібні дії влади РФ по відношенню до Балуха "порушують не тільки міжнародне гуманітарне право, а й закони самої Російської Федерації".

Нагадаємо:

  • 20 лютого уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова повідомила, що отримала інформацію щодо переведення політв’язня Володимира Балуха для подальшого відбування покарання до Краснодару.
  • У Сімферопольському СІЗО у дружини українського політв'язня Володимира Балуха Наталії не прийняли передачу. За словами Наталії, відмову прийняти посилку співробітники СІЗО пояснили тим, що нібито документи на Балуха досі не роздруковані.
  • 25 січня 2019 року підконтрольний Росії Керченський міський суд відмовив Балуху в умовно-достроковому звільненні.
  • У жовтні 2018 року "Верховний суд Криму" переглянув вирок засудженому до 5 років колонії Балух та скоротив термін вироку на місяць: до 4 років і 11 місяців колонії зі штрафом в 10 тисяч рублів.
  • 18 жовтня українця етапували в Керченську виправну колонію №2. У зв'язку з цим Балух призупинив голодування, яке тримав із 19 березня 2018 року. У Балуха після понад 200 днів голодування погіршилося здоров'я.
  • ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок.
  • Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію: через прапор України, який майорів на подвір'ї його дому.
  • Правозахисний центр "Меморіал" визнав Володимира Балуха політичним в'язнем. На думку правозахисників, приводом для переслідування активіста могла стати встановлена ​​ним на власному домі табличка "Вулиця Героїв Небесної сотні, 18".

Українська правда
powered by lun.ua