Верховний Суд виніс рішення щодо двох Тимошенків у бюлетені

Вівторок, 19 березня 2019, 11:20
Верховний Суд виніс рішення щодо двох Тимошенків у бюлетені

Встановлення форми та затвердження тексту бюлетеня на виборах президента належить до дискреційних повноважень Центральної виборчої комісії.

До такого висновку дійшов Верховний Суд, який розглядав апеляційну скаргу одного з кандидатів на пост президента, повідомляє прес-служба суду у Facebook.

Позивач просив суд встановити у виборчому бюлетені порядкові номери кандидатів у президенти. Свої вимоги він обґрунтував тим, що в бюлетені на виборах 31 березня будуть два кандидати з однаковими прізвищами, ініціалами, посадами та місцем роботи, а також два кандидати із однаковими прізвищами.

На думку позивача, це може призвести до помилок під час голосування та спотворити результати волевиявлення.

(Згідно з сайтом судової влади, позов подавав уповноважений представник кандидата Юлії Тимошенко Сергій Власенко; треті особи без самостійних вимог на стороні позивача – кандидати Ігор Шевченко, Олександр Шевченко та Юрій Тимошенко). 

Представник відповідача заперечив проти задоволення позову, зазначивши, що під час наради і засідання ЦВК за участю представників кандидатів у президенти обговорювалось питання щодо нумерації у бюлетені, але більшість членів комісії такі пропозиції не підтримала.

"Отже, ЦВК вжила всіх необхідних і визначених законом заходів під час затвердження форми виборчого бюлетеня та використала надані повноваження у межах і в спосіб, визначені законом", - йдеться в повідомленні суду.

Тому Верховний Суд залишив позов без задоволення.

"Доводи апелянта про те, що відсутність нумерації граф бюлетеня не дасть змоги виборцям зробити вільний та усвідомлений вибір, призведе до помилкового розуміння виборцями зробленого ними вибору, порушить принцип рівності, спотворить результати волевиявлення, Суд вважає надуманими, оскільки вони є лише припущеннями позивача та не підтверджені жодними належними та допустимими доказами з посиланням на конкретні норми законодавства", - йдеться в повідомленні.

Згідно з постановою ЦВК № 512 від 8 березня "Про форму, колір і текст виборчого бюлетеня з чергових виборів президента України 31 березня", текст бюлетеня буде надрукований лише з одного боку, державною мовою на одному аркуші розміром 200х800 мм пісочного кольору з кількома ступенями захисту.

Згідно з додатком до постанови (зразок бюлетеня – ред.), на бюлетені буде повністю вказано прізвище, ім'я та по-батькові кандидата і його коротка біографічна довідка. Галочку виборці будуть ставити зліва навпроти прізвища.

Читайте також: Що треба знати про головних кандидатів у президенти: програми, стратегії і спонсори

Армія клонів. Хто такі технічні кандидати та кому вони заважають

Нагадаємо: 

  • Вибори президента відбудуться 31 березня, участь в них візьмуть 39 кандидатів
  • У виборчих бюлетенях буде два кандидати Тимошенко Ю. В. та два кандидати з прізвищем Шевченко.
  • На думку кандидатки від ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко, її однофамілець – це технічний кандидат, якого висунули прихильники Петра Порошенка, аби забрати в неї голоси.
  • Юрій Тимошенко заперечує, що він технічний кандидат.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування