Гриценко обіцяє легалізувати вогнепальну зброю і створити добровольчу армію

Понеділок, 25 березня 2019, 14:48

Кандидат в президенти України, лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко заявив, що у разі обрання його президентом створить робочу групу, щоб якнайшвидше розробити законодавство для легалізації вогнепальної зброї в Україні.

Про це він сказав на прес-конференції у понеділок, після підписання меморандуму з головою Української асоціації власників зброї Георгієм Учайкіним щодо легалізації та законодавчого врегулювання питань використання вогнепальної зброї громадянами України, передає "Інтерфакс-Україна".

"Зброя повинна бути фактором безпеки, спокою і миру, коли все продумано. Вся зброя має бути на державному обліку і бути легалізованою. Я беру зобов'язання на посаді президента створити робочу групу, щоб швидко підготувати і внести законопроект" Про зброю ", - сказав Гриценко.

За його словами, меморандум також передбачає істотне вдосконалення законодавства, яке гарантує рівне право на збройний захист, зокрема, з використанням короткоствольної нарізної вогнепальної зброї.

Також Гриценко виступив за демонополізацію і розвиток прозорого ринку цивільної зброї і збройової інфраструктури.

Повідомляється, що він запропонував створити розгалужену систему територіальної оборони, зокрема, шляхом створення Добровольчої (резервної) армії з озброєних громадян, які в стислі терміни можуть бути залучені до виконання завдань із захисту держави.

У свою чергу Учайкін зазначив, що закон повинен чітко розмежовувати легальну і нелегальну зброю.

"Зрозуміло, що гранатомети, кулемети, вибухівку, гранати ніхто легалізувати не буде, але потрібно йти на зустріч і повертати людей в законодавче поле", - сказав він.

Повідомляється, що Гриценко також пообіцяв оприлюднити прізвища тих, хто окрім військових, спецназівців, офіцерів спецслужб, отримав зброю через нагороди, накази міністрів-силовиків.

"Цей меморандум - не просто передвиборчий документ, це важливе зобов'язання на посаді президента. Як офіцер, військовий, який тримає слово по життю, я зобов'язуюсь це виконати", - заявив Гриценко

Читайте також:

Що треба знати виборцю про Анатолія Гриценка

Що треба знати про головних кандидатів у президенти: програми, стратегії і спонсори

Нагадаємо:

  • Раніше Гриценко заявив, що у разі перемоги на виборах президента України він призначить на посаду глави МЗС Світлану Заліщук, Міноборони очолить Іван Апаршин, Нацбанк -  Олександр Савченко, СБУ - Віктор Трепак, а на посаду генпрокурора - Давида Сакварелідзе.
  • Крім того головою уряду він назвав Андрія Садового.
  • 1 березня Андрій Садовий відмовився від участі у виборах президента на користь Анатолія Гриценка.
  • Вибори президента України відбудуться 31 березня, участь у них візьмуть 39 кандидатів.powered by lun.ua