Трубу закликали не брати слідчим у ДБР екс-учасника угруповання "Лисі птахи"

Середа, 27 березня 2019, 11:16

Експерти групи "Реформа органів правопорядку" Реанімаційного Пакету Реформ застерігають директора Державного бюро розслідувань від призначення кандидата Антона Дрозда на посаду слідчого.

Відповідна заява опублікована на сайті РПР.

Повідомляється, що 21 березня конкурсна комісія №1, що обирає слідчих та державних службовців для центрального апарату Державного бюро розслідувань, завершила другу хвилю відбору кадрів.

За даними організації, під час фінального голосування в списку кандидатів на посаду слідчого опинився Антон Миколайович Дрозд, підтриманий 3-ома членами конкурсної комісії з 5-ти.

"Він став переможцем на вакантну посаду до одного зі слідчих управлінь центрального апарату ДБР. Цей процес викликає занепокоєння стосовно подальшої діяльності новоствореного органу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Дрозд перебував у складі фігурантів скандалу стосовно прокурорського угруповання "Лисі птахи" (Артем Тендітний, Денис Соловей, Сергій Лисенко та Антон Дрозд).

"У 2015 році вони обговорювали можливість незаконної реєстрації кримінального провадження стосовно учасника судового засідання та фізичної розправи, також застосовували ненормативну лексику в бік сторони захисту. Буквально відразу після цих подій 3 з 4 співробітників прокуратури звільнили", - нагадали активісти.

"Розуміючи відповідні ризики під час формування нового органу правопорядку – Державного бюро розслідувань – конкурсна комісія №1 влітку 2018 року не підтримала кандидатуру Дрозда на посаду слідчого. Та вже в березні 2019 року він знову опинився перед конкурсною комісією на співбесіді, де визнав, що був доданий до спільного з "Лисими птахами" чату в месенджері та відповідав у ньому колегам", - йдеться у заяві.

Активісти наголошують, що новий орган правопорядку має ґрунтуватися на прозорості, підзвітності та доброчесності, як базі ефективного функціонування ДБР.

Нагадаємо:

  • Раніше Труба повідомив, що вирішив призначити на керівні посади 23 з 27 переможців конкурсу. Він погодився врахувати результати повторного дослідження на поліграфі.
  • 18 липня 2018 року конкурсна комісія відібрала 27 кандидатів на керівні посади Державного бюро розслідувань. Багато із затверджених службовців були креатурами міністра МВС Арсена Авакова та заступника голови Нацполіції Ігоря Купранця.
  • Пізніше Директор ДБР відмовив 27 кандидатам у керівники до ДБР через підозри в зраді й корупції.
  • 2 листопада 2018 року директор Державного бюро розслідувань Роман Труба ініціював оголошення нового конкурсу на 27 керівних посад до відомства.

Українська правда