Мільйонний капітал фірми Онищенка вивели з-під арешту, записавши на бізнесменів-новачків

П'ятниця, 29 березня 2019, 20:10

Суд скасував арешт корпоративних прав фірми "Майдан-Плаза", яка фігурує у справі про розкрадання коштів нардепом-втікачем Олександром Онищенком.

Відповідне рішення Солом'янський райсуду Києва ухвалив 19 березня.

Суддя Вадим Сенін скасував арешт 5 135 600 гривень статутного капіталу, який наклали майже рік тому.

На той момент фірма належала матері Онищенка – Іннесі Кадировій, яку разом із сином звинувачують у розкраданні газу, здобутого спільно із державним "Укргазвидобуванням".

Однак після арешту компанію переписали на швейцарській "Гесіс СА", а нещодавно, у березні 2019 року – на новостворену київську "Сеіл Компані".

Саме ця фірма і попросила суд скасувати арешт.

Наразі в реєстрі оприлюднена лише коротка версія рішення, тому невідомо, чим саме власники аргументували своє прохання та чому суд із ними погодився. Ухвала оскарженню не підлягає.

Арештовані гроші слідство передало в управління Нацагентству з розшуку та менеджменту актвивів. Вони знаходились на депозитному рахунку. Якби остаточним вироком у справі проти Онищенка суд наказав би конфіскувати майно, накопичені на депозиті кошти пішли б до державного бюджету.

Компанія "Сеіл Компані", на яку переписали бізнес Онищенка, зареєстрована всього 3 місяці тому нібито для купівлі і продажу нерухомості.

Новим  бенефіціаром "Майдан-Плази" є Слівчак Вадим Вікторович. Судячи з даних з відкритих джерел, Слівчак – 47-річний київський актор. Іншого бізнеса в нього немає, прописаний чоловік у багатоповерхівці Дарницького району Києва.

Компанія "Майдан-Плаза" володіє приміщеннями у центрі Києва за адресою Хрещатик, 27-Б. За версією слідства, саме там знаходився офіс злочинної організації Онищенка.

Цю нерухомість також арештовували, однак у квітні 2018 року суд скасував цей арешт.

Нагадаємо:

  • За даними НАБУ, Онищенко з поплічниками продавали газ держпідприємства "Укргазвидобування" за допомогою кількох своїх компаній через "псевдобіржі", що завдало державі збитків на суму понад 1,613 мільярда гривень.
  • Керівниками злочинного угрупування, крім самого депутата, вважаються його матір Інесса Кадирова і бізнесмен Валерій Постний.
  • Онищенко втік з України та перебуває у розшуку, хоча Інтерпол відмовився оголошувати його в міжнародний розшук.
  • 5 липня 2016 року, коли нардеп вже перебував за кордоном, Верховна Рада дала згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності, затримання та арешт.
  • Наразі справа Онищенка вже скерована до суду, перше засідання призначене на червень 2019.

Соня Лукашова, для УП

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: