Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Хакер із Запоріжжя створив мережу для атак на держреєстри – СБУ

Середа, 6 березня 2019, 12:34

Служба безпеки України заявляє, що попередила спроби спецслужб Росії організувати хакерські атаки на державні установи, залучені до підготовки й проведення виборів.

Оперативники СБУ встановили, що "куратори з Росії найняли хакера із Запоріжжя для розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, призначеного для несанкціонованого втручання в роботу державних інформаційних ресурсів України".

"Зловмисник був адміністратором закритого хакерського Інтернет-форуму російського походження. Він підшукував виконавців серед активних учасників форуму, які за грошове винагородження розповсюджували шкідливе програмне забезпечення", – задокументували правоохоронці.

"Масове поширення здійснювалось через направлення цільових електронних повідомлень на адреси держустанов, а також уразливі ділянки Інтернет-сайтів державних органів", – заявляє СБУ.

За висновками фахівців, такі комп’ютерні віруси застосовуються, насамперед, для блокування діяльності інформаційних ресурсів через підключення до держреєстрів України, що могло створити загрозу для роботи серверів і персональних комп’ютерів виборчих комісій.

 
ssu.gov.ua

Співробітники СБУ спільно з кіберполіцією провели обшуки за місцем проживання зловмисника – і виявили "комп’ютерну техніку з інстальованим програмним забезпеченням для створення та модифікації комп’ютерних вірусів".

"Також отримано майже 10 зразків шкідливого програмного забезпечення, які були підготовлені для розповсюдження серед учасників закритого хакерського форуму", – заявляє спецслужба.

У межах кримінального провадження комп’ютерне обладнання вилучено та направлено на проведення відповідних експертних досліджень.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: