Петренко: Якщо українські ЗМІ працюють на Росію, то також підпадають під санкції

Вівторок, 9 квітня 2019, 12:57

Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що для захисту державних інтересів від інформаційної агресії російських спецслужб Україна має ширше застосовувати закон "Про санкції", зокрема, щодо деяких українських видань.

Про це він сказав у Брюсселі, де перебуває з робочим візитом на чолі делегації українських правників, відповідаючи на запитання журналістів про те, які правові інструменти держава може застосовувати щодо українських ЗМІ, які під час війни розповсюджують наративи країни-агресора, передає "Укрінформ".

За його словами, з точки зору свободи слова і принципу захисту незалежної журналістики, жодних обмежень для преси не може бути, але разом з тим в Україні є законодавство, яке регулює введення санкцій.

"Українські компетентні органи ввели санкції щодо низки інформаційних ресурсів, які займалися фактично маніпуляціями, дезінформацією і використовувалися російськими спецслужбами. Певна хвиля невдоволення щодо цього так само розповсюджувалася спецслужбами Російської Федерації, держави-агресора. Я думаю, що треба рухатися саме в цьому напрямку", - сказав міністр.

Він зазначив, що українські спецслужби - Служба безпеки і Служба зовнішньої розвідки - мають проводити постійний моніторинг діяльності подібних інформаційних ресурсів.

"Якщо виявилися достатні докази того, що ними маніпулюють відповідні служби держави-агресора, треба застосовувати ті санкції, які ми вже маємо за законом про санкції", - сказав Петренко.

Він додав, що цей закон є ефективним.

Нагадаємо:

  • Закон України "Про санкції" був ухвалений 14 серпня 2014 року з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії терористичній діяльності тощо.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування