Пристайко: Обмін полоненими "не прив'язаний" до нормандської зустрічі

Четвер, 31 жовтня 2019, 23:48

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко повідомив, що обмін полоненими не пов'язаний з нормандським самітом і зараз іде процес відбору гідних кандидатів для "одночасного звільнення".

Джерело: інтерв'ю міністра ТСН

Пряма мова: "Це не період очікування - це період підбору підходящих кандидатів на обмін, вивчення їх справ і одночасна можливість звільнення.

Обмін - це фраза, яка використовується скоріше в медіа, ми використовуємо іншу фразу - "одночасне звільнення". Це більше схоже на те, над чим дійсно працюють обидві сторони...

Мені б хотілося, щоб він відбувся максимально швидко. Ми взагалі не прив'язуємося до нормандського саміту. Якщо саміт лідерів і посприяє обміну, ми не маємо нічого проти.

Для нас будь-яка затримка із звільненням людей, це, м'яко кажучи, трагедія. Ми не прив'язуємося до цього жодним чином".

Що було раніше: 29 жовтня спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив, що "готується великий обмін".

Передісторія:

  • 29 жовтня міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що процес розведення сил і засобів у Золотому стартував.
  • Речниця представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила: у Тристоронній контактній групі вважають, що початок розведення сил у Золотому відкриває шлях до зустрічі в нормандському форматі на вищому рівні.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.