Трамп: Син Байдена міг щомісяця отримувати від Burisma до 100 тисяч доларів

Неділя, 6 жовтня 2019, 20:53

Президент США Дональд Трамп заявив про "зобов'язання" дослідити "можливу корупцію" у справі щодо сина Джо Байдена Хантера, який був членом ради директорів компанії Burisma. 

Джерело: Twitter Дональда Трампа 

Деталі: За словами президента США, Хантер Байден отримував від Burisma щомісяця 100 тисяч доларів, при тому, що не мав досвіду роботи в енергетиці. 

Дослівно: "Він (Хантер Байден - ред.) також отримав 1,5 мільярда доларів від Китаю, попри відсутність досвіду та без видимих ​​причин".

"Як заявили юристи та інші, як президент я маю обов'язок вивчити цю можливу або ймовірну корупцію", заявив Трамп. 

Він додав, що "фейкові новини" мають припинити виправдовуватися за те, що є абсолютно недозволеним".

"Джо (Байден - ред.) заявляв, що він ніколи не мав справ з українською компанією, а потім стало відомо, що він грав у гольф з босом компанії та Хантером", - додав Трамп. 

Знати більше: 

Байден, Злочевський та Манафорт. Як давня українська історія може погубити Трампа 

Передісторія:

  • Раніше FoxNews оприлюднило нотатки розмови з екс-генпрокурором Віктором Шокіним, які записав адвокат Трампа Рудольфа Джуліані. У них йдеться, що Шокін розповів, як під тиском з боку США був змушений припинити розслідування стосовно компанії Burisma, членом ради директорів якої був Хантер Байден. 
  • Також Шокін у розмові з Джуліані додав, що тодішній президент України Петро Порошенко сказав йому не розслідувати справу Burisma, оскільки це "не було в інтересах Джо та /або Хантера Байдена".
  • Порошенко запевняє, що не давав вказівок закрити кримінальне провадження стосовно компанії Burisma.
  • 21 вересня колишній віце-президент США Джо Байден, потенційний кандидат Демократичної партії на виборах президента США 2020 року, закликав розслідувати інформацію про те, що Трамп у телефонній розмові з Зеленським міг тиснути на того, закликаючи почати розслідування проти Байдена і його сина.
  • 24 вересня Палата представників Конгресу США ініціювала формальне розслідування дій Трампа, підсумком якого може стати рішення про його імпічмент– відсторонення від посади.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив недослівний виклад розмови липневого спілкування Дональда Трампа і Володимира Зеленського по телефону. Вони говорили про справу Хантера Байдена.
  • Зеленський у свою чергу заявив, що Україна не зобов’язана розслідувати чи не розслідувати справу, яка стосується сина Байдена.
  • 4 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що ГПУ проводить аудит старих проваджень і перегляне усі кримінальні провадження, зокрема, і ті, що стосувалися компанії Burisma. 

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.