Мазура віддали на поруки генконсула України, суду не буде - Денісова

Неділя, 10 листопада 2019, 14:53
Мазура віддали на поруки генконсула України, суду не буде - Денісова

Співробітника Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, одного з лідерів "УНА-УНСО", ветерана війни на Донбасі Ігоря "Тополю" Мазура передано на поруки Генерального консула України у Любліні.

Джерело: повідомлення уповноваженої з прав людини Людмили Денісової у Facebook 

Дослівно: "Суд про обрання запобіжного заходу Ігорю Мазуру не відбудеться, його передано на поруки генконсула України у Любліні".

"Усі, хто займається питаннями звільнення та повернення додому нашого громадянина, докладають максимум зусиль, аби він не став заручником політичної помсти РФ. Боротьба за долю нашого співвітчизника триває", - зазначила Денісова. 

Деталі: На час очікування та розгляду екстрадиційного запиту Мазур проживатиме у генеральному консульстві України. 

Що передувало:

  • Напередодні у Польщі за запитом РФ затримали одного з лідерів "УНА-УНСО", ветерана війни на Донбасі Ігоря Мазура з позивним "Тополя".
  • Пізніше з ним зустрівся український консул. 
  • МВС України у зв'язку з затриманням Мазура привернуло увагу Інтерполу до спроби РФ неправомірно використати його інструменти для політично вмотивованих переслідувань українців.
  • У Києві під посольством Польщі відбулася акція на підтримку Мазура.
  • Віцеспікер Сейму Польщі Малґожата Ґошєвська запевнила, що затримання Мазура у Польщі є "виключно технічним" кроком і що вона гарантує невинність затриманого.
  • Засідання суду з обрання запобіжного заходу Мазуру було призначено на 16:00 10 листопада у м.Люблін.
  • Зранку 10 листопада Мазура доправили у відділ Окружної прокуратури Холма в Польщі, де допитали. На допит його привезли без наручників.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування