ФСБ виключила захоплені судна з речдоків у справі українських моряків - росЗМІ

Неділя, 17 листопада 2019, 13:37
ФСБ виключила захоплені судна з речдоків у справі українських моряків - росЗМІ

Слідчі ФСБ Росії виключили захоплені українські кораблі з числа речових доказів у справі раніше захоплених у Керченській протоці і звільнених українських моряків до його розгляду у російському суді.

Джерело: російський ТАСС з посиланням на джерело в правоохоронних органах, адвокат українських моряків Микола Полозов у Facebook

Деталі: За даними джерела, українські кораблі виключені російськими слідчими з числа речових доказів у кримінальній справі стосовно моряків.

У свою чергу Полозов заявив, що Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня 2019 року виніс "наказ про застосування забезпечувальних заходів" і зобов'язав РФ "негайно повернути Україні два малих броньованих артилерійських катери "Нікополь" і "Бердянськ", а також рейдовий буксир "Яни-Капу".

Дослівно: "На початку вересня військовополоненим українським морякам був змінений запобіжний захід і вони змогли повернутися в Україну. Таким чином підпункт 1 (b) наказу трибуналу російською владою було виконано. Те ж стосується підпункту 1 (a) про повернення кораблів. Просто зараз кораблі "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни-Капу" виводять з Керчі. Після їх передачі Україні РФ зможе надати звіт трибуналу ООН про виконання двох пунктів наказу трибуналу".

Деталі: Щодо третього пункту наказу, за словами Полозова, провадження у кримінальній справі в РФ про незаконний перетин кордону групою осіб є триваючим порушенням імунітету українських військових судів і членів їх екіпажів, "і безумовно ускладнює суперечку, розглянуту Міжнародним трибуналом ООН з морського права".

"Після повернення в Україну захоплених моряків та кораблів природним і розумним завершенням всієї цієї історії в Росії має бути припинення кримінальної справи проти моряків", - підсумував Полозов. 

Нагадаємо, 

  • Раніше 17 листопада видання "Крим.Реалії" повідомило, що захоплені українські військові катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу" у супроводі російської берегової охорони вивели з акваторії Керчі.
  • Разом з тим українські буксири "Сапфір", "Титан" і "Гайдамака" перебувають у Чорному морі біля берегів Криму, ймовірно очікуючи на військові кораблі, які супроводжуватимуть в український порт.

Читайте також: Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів 

  • 25 листопада 2018 року в Керченській протоці російські військові обстріляли і захопили українські катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу" з екіпажами, які прямували з Одеси до Маріуполя.
  • Троє українських моряків отримали поранення.
  • 24 полоненим українцям пред'явили звинувачення за ч.3 ст.322 КК Росії (незаконний перетин кордону).
  • 7 вересня 2019 року моряків обміняли і повернули в Україну. 

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування