Україна проведе експертизу повернутих з Росії кораблів

Понеділок, 18 листопада 2019, 15:41

Україна проведе перевірку повернутих Росією військово-морських суден "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу", щоб зрозуміти, у якому вони стані та чи не зникли з них документи.

Джерело: пресслужба МЗС

Дослівно: "Після ретельної перевірки і експертизи стане зрозумілим, в якому стані повернуто українські кораблі, чи було з них вилучено обладнання та документацію".

Деталі: У МЗС нагадали, що з моменту незаконного захоплення Росією трьох українських військових кораблів в акваторії Чорного моря минуло 358 днів.

Згідно з наказом Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 р., Росія мала передати згадані судна під контроль України невідкладно.  

В МЗС також додали, що, незважаючи на повернення моряків та суден, 21-22 листопада в Гаазі відбудуться перші процесуальні слухання щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права під час затримання "Нікополя", "Бердянська" і "Яни Капу" та 24 членів їхніх екіпажів.

Що було раніше: 18 листопада Міністерство закордонних справ Росії заявило, що передало Україні кораблі, затримані в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Пресцентр Командування Військово-Морських Сил України підтвердив, що катери "Нікополь", "Бердянськ" та буксир "Яни Капу" прямують додому.

Читайте також: Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів 

Передісторія:

  • 25 листопада 2018 року в Керченській протоці російські військові обстріляли і захопили українські катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу" з екіпажами, які прямували з Одеси до Маріуполя.
  • Троє українських моряків отримали поранення.
  • 24 полоненим українцям пред'явили звинувачення за ч.3 ст.322 КК Росії (незаконний перетин кордону). Вони провели в російському СІЗО 10 місяців.
  • 7 вересня 2019 року моряків обміняли і повернули в Україну.

Українська правда


powered by lun.ua