Кваснєвський розповів, за що сина Байдена взяли в Burisma

П'ятниця, 29 листопада 2019, 11:05

Експрезидент Польщі Олександр Кваснєвський, який входить до наглядової ради української газової компанії Burisma, заявив, що Хантера Байдена свого часу дійсно взяли в компанію через його ім’я.

Джерело: інтерв'ю Кваснєвського AP

Пряма мова: "Я розумію, що якщо хтось просить мене брати участь в якомусь проекті, то це не тільки тому, що я такий хороший, але і тому, що я Кваснєвський і колишній президент Польщі.

І все це взаємопов'язано. Без імені – ти ніхто. Бути Байденом не погано. Це хороше ім'я".

Деталі: За словами Кваснєвського, Хантер Байден був активним членом ради директорів, який допомагав компанії.

Зокрема, він розповів, що Байден провів дослідження і представив унікальну американську перспективу компанії, в тому числі в області корпоративного управління, ринків капіталу і устаткування для газового буріння, де американці є світовими лідерами.

Цим він був корисний для Burisma.

Кваснєвський також сказав, що члени Burisma ніколи не намагалися використовувати Хантера Байдена, щоб заслужити схвалення адміністрації Барака Обами, коли його батько Джо Байден був віцепрезидентом.

За його словами, члени компанії ніколи не питали його – а він ніколи нічого не говорив – про свого батька.

Мовляв, тільки на обідах Байдена іноді запитували, як поживає його батько, і в одному випадку Байден говорив про смерть свого брата Бо.

Знати більше: Байден, Злочевський та Манафорт. Як давня українська історія може погубити Трампа

Чи шантажував Трамп Зеленського. Повний текст розмови

Передісторія:

  • Хантер Байден син колишнього віцепрезидента США, а тепер кандидат у президенти США Джо Байдена, 2014 році став одним із членів Наглядової ради компанії Burisma, яка належить українському мільйонеру Миколі Злочевському та у часи генпрокурора Віктора Шокіна була об’єктом кількох кримінальних справ.
  • 16 лютого 2016 року президент Порошенко попросив Шокіна піти з посади, бо його відомство "не змогло заручитися довірою суспільства".
  • У 2018 році Джо Байден розповів, що погрожував українським лідерам не дати кредит, якщо вони не звільнять Шокіна.
  • У розмові із Зеленським Трамп сказав, що Байден нібито вихвалявся звільненням Шокіна, та попросив президента України розібратись з ситуацією.
  • Через цю телефонну розмову службовець американської розвідки поскаржився на можливий тиск Трампа на Зеленського, а у парламенті вирішили ініціювати офіційний запит про імпічмент.
  • Після цього Шокін заявив, що був змушений припинити розслідування стосовно компанії Burisma під тиском з боку США.
  • 13 листопада розпочався етап публічних слухань в контексті розслідування імпічменту президента.

Українська правда


powered by lun.ua