Україна направила Росії ноту – Пристайко

21142 перегляди
Понеділок, 4 листопада 2019, 13:17

Україна направила Росії ноту з вимогою вказати координати українських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та буксиру "Яни Капу", які у листопаді 2018 року захопили і обстріляли російські військові.

Джерело: брифінг глави МЗС Вадима Пристайка із колегою із Естонії Урмасом Рейнсалом

Пряма мова: "МЗС надіслало ноту Росії, де ми просили вказати координати і час, коли ми можемо забрати наші кораблі.

Я хотів би подивитися, коли ми отримаємо ці кораблі, чи залишилися наслідки обстрілів цих кораблів. Чи якраз ця затримка пов’язана з тим, що вони поступово ремонтуються і зникають дири від обстрілів наших кораблів.

Ніяких затримок з нашого боку тут немає, наші військові готові в будь-яку точку прибути і забрати наші кораблі".

Деталі: За його словами, Україна готова забрати ці кораблі.

Що було раніше: У вересні в Кремлі заявили, що Росія і Україна не обговорювали долю "затриманих" українських військових кораблів – буксира "Яни Капу" і катерів "Нікополь" і "Бердянськ".

9 жовтня командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко заявив, що Росія не хоче повертати Україні кораблі, бо це є "прямим доказом російської агресії".

10 жовтня Пристайко заявив, що Росія поверне українські військові кораблі найближчим часом.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року у Керченській протоці російські військові обстріляли і захопили українські катери "Бердянськ" та "Нікополь", а також буксир "Яни Капу" з екіпажами, які прямували з Одеси до Маріуполя. Троє українських моряків під час атаки росіян зазнали поранень.
  • Окупаційні "суди" у Криму заарештували 24 українських військових, їх було перевезено до російського СІЗО "Лефортово". Полоненим українцям пред'явили звинувачення за ч.3 ст.322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі.
  • 25 травня 2019 року постійно діючий трибунал, створений у відповідності до Конвенції ООН з морського права, задовольнив ключову вимогу України у справі про тимчасові заходи, які має здійснити Росія та зобов’язав РФ відпустити захоплених моряків.
  • 7 вересня українські моряки та політв'язні повернулися в Україну.

Альона Мазуренко, УП


powered by lun.ua