Порошенко вніс 19 мільйонів за генерала Марченка

Понеділок, 16 грудня 2019, 21:21
eurosolidarity.org

П’ятий президент, нині народний депутат Петро Порошенко вніс заставу за генерал-майора Дмитра Марченка, якого підозрюють у закупівлі бракованих бронежилетів.

Джерело: сайт партії "Європейська солідарність"

Деталі: Київський апеляційний суд визначив як альтернативу тримання під вартою заставу 20 млн грн.

У пресслужбі партії повідомили, що понад три тисячі активістів за три дні зібрали більше мільйона. Решту внесла родина Порошенків.

Експрезидент відзначив, що марафон зі збору коштів розпочали три дні тому, оскільки Марченко відмовлявся виходити з СІЗО, доки за ґратами перебували його підлеглі.

Якщо доведуть невинуватість Марченка, Порошенко пообіцяв витратити заставні кошти на підтримку армії.

Що передувало: 11 листопада генерал-майора, начальника управління матеріального забезпечення Міноборони Дмитра Марченка заарештували з правом внесення 76 млн грн застави. 28 листопада Київський апеляційний суд зменшив заставу з 76 до 20 млн грн.

Міноборони висловило здивування стосовно арешту, оскільки Марченко має позитивні характеристики.

Передісторія:

  • В кінці червня Держбюро розслідувань провело 40 обшуків у посадовців Міноборони у справі про закупівлю за завищеними цінами речей для Збройних сил України. Збитки для держави оцінили у 100 мільйонів гривень.
  • За даними слідства, було закуплено 20 тисяч бронежилетів поганої якості і не придатні для проживання намети. Усього закупили 100 тисяч комплектів військової форми, за кожен вид одягу сплачено близько 10 зайвих мільйонів.
  • ДБР оприлюднило розмови працівників Міноборони, які закупили бронежилети і при цьому знали, що вони прострілюються.
  • Згідно з системою закупівель "Прозорро", на початку року Міноборони лише раз купувало бронежилети – у ТОВ "Наукове виробниче підприємство "ТЕМП-3000".
  • У листопаді п’ятьом високопосадовцям Міноборони оголосили про підозри.
  • За даними слідства, Марченко за попередньою змовою з чотирма посадовцями закупили 11 тисяч неякісних бронежилетів "Корсар МЗс-1-4" на 100 млн грн.