Справа Шеремета: поліція відповіла щодо неоднозначних висновків експерта

Вівторок, 17 грудня 2019, 23:33

Поліція спростувала інформацію про невідповідність результатів експертизи у розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета.

Джерело: Нацполіція, "Слідство.Інфо"

Дослівно: "Експерт із Великобританії Іван Бірч ще до призначення експертизи визначав, чи придатне для дослідження відео, вилучене із камер спостереження на місці вибуху авто Павла Шеремета. Для проведення цього аналізу йому надали обмежений фрагмент відео. Проглянувши його, Бірч попередньо припустив, що всі зображені жінки на відео можуть бути однією і тією ж особою.

Однак коли слідчі отримали достатню кількість відеозаписів із кількох камер, на яких були зафіксовані ймовірні організатори та виконавці злочину, призначили необхідні експертизи. Проводили їх фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, які офіційно залучили до досліджень Івана Бірча. 

У цих офіційних висновках експерти вказують на те, що на записах фігурували різні жінки. Ці результати досліджень долучені до матеріалів кримінального провадження та стали частиною доказової бази".

Деталі: У поліції також нагадали, що дозволили стороні захисту ознайомитися із матеріалами справи у частині, що не зашкодить досудовому розслідуванню.

Реакція "Слідства.Інфо" на повідомлення поліції: "Друга експертиза, яку провів Іван Бірч, не може заперечувати результати першої його роботи, оскільки експертизи досліджують різні питання. Перша — порівнює осіб на відео з місця злочину і визначає міру схожості жінок на ньому. Друга ж експертиза іноземця, яка була долучена до комплексної експертизи українських фахівців, відповідала на питання щодо схожості конкретно затриманої лікарки Юлії Кузьменко із особою на відео з місця злочину".

Що передувало: 16 грудня журналісти "Слідства.Інфо" назвали результати експертизи неоднозначними

Розслідувачі з’ясували, що британець робив для українських правоохоронців ще одне дослідження відео з місця вбивства журналіста. І його висновки взагалі ставлять під сумнів результати офіційного розслідування. Згідно з цією експертизою, жінка, яка робила фото відеокамер, готуючись до вбивства, жінка на відео, яка підкладала бомбу, та жінка, яка могла підірвати авто Шеремета, – із суттєвою імовірністю одна людина.

Це мало би означати, що всі три особи – підозрювана Юлія Кузьменко ("Ліса"), а не арештована Яна Дугарь. Водночас, за словами розслідувачів, довести це вкрай важко, якщо порівняти фотографію Кузьменко та особу на відео.

Журналісти припустили, що неоприлюднена експертиза Бірча "могла поставити під сумнів висновки слідчих і зруйнувати струнку оповідь".

Передісторія:

  • Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • "Слідство.Інфо" у 2017 році видали фільм із власними результатами розслідування.
  • 12 грудня правоохоронці повідомили, що підозрюють щонайменше п’ятьох осіб: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко ("Лісу"), музиканта й добровольця Андрія Антоненка ("Riffmaster"), добровольців Владислава та Інну Грищенків ("Бучу" й "Пуму").
  • Суд арештував Кузьменко та Антоненка, а Дугарь відправив під домашній арешт.
  • За версією слідства, Дугарь фотографувала камери напередодні вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто, Антоненко фігурує в розслідуванні як організатор.

Знати більше: Що відомо про людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Шеремета

Блог УП: Щодо розслідування МВС справи Павла Шеремета

Українська правда
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.