Антоненко-Riffmaster відмовляється давати свідчення у справі Шеремета

Середа, 18 грудня 2019, 08:31
Олександр Хоменко, Depo

Сержант Сил спеціальних операцій, музикант Андрій Антоненко (Riffmaster) відмовляється від дачі свідчень слідству у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, вважаючи слідчих упередженими.

Джерело: заява групи правового захисту Андрія Антоненка (Ріфмастер), яка 17 грудня відвідала його а ізоляторі тимчасового тримання

Дослівно: "Слідчий вчора намагався допитати Андрія, але він вимушений був скористатись правом передбаченим ст. 63 Конституції України (тобто відмовитись давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів).

Такий вчинок був обумовлений тим, що його на всю країну вищі керівники поліції, міністр внутрішніх справ, генеральний прокурор, а також особисто президент України в один голос фактично назвали злочинцем. З огляду на це ми припускаємо, що зі сторони слідчих буде певна упередженість.

Андрій в подальшому буде давати показання, але лише коли переконається в неупередженості слідства. Наразі, з урахуванням наявних в справі матеріалів та гучних заяв в ЗМІ керівництва країни, такої впевненості немає".

Позиція захисту: "Він (Антоненко) досі не розуміє чому саме його "призначили" підозрюваним і за що. Андрій не лише не визнає вину, а ще й жодного факту, що про нього викладають. Оскільки ці факти, у тому числі алібі, легко перевірити, ми очікуємо від слідства швидкої реакції найближчим часом".

Щодо фігурантки "Ліси". "З підозрюваною Юлею Кузьменко Андрій почав спілкуватись на тлі волонтерства, вже після згаданої паном Аваковим події (вбивства Шеремета – ред.). А саме після того, як їх познайомив її цивільний чоловік, із яким у процесі спілкування на байкерській тусовці вони виявили, що Юля була асистентом під час операції у сина, а згодом і свідком під час ДТП, в яке попали дружина та діти Андрія.

Андрій офіційно заявив для пана Авакова, що ДТП та хворобу серця сина він не організовував".

Щодо інших дійових осіб. "Андрій особисто не знає та ніколи з ними ніяких справ не обговорював. Ми припускаємо, що ці люди могли підходити в загальній масі до нього після виступів. Але ми підкреслюємо: що жодного разу в житті він не обговорював з ними ніяких питань".

Щодо світлин з цими особами. "З Андрієм часто після виступів разом фотографуються люди, але не з всіма він в подальшому спілкується".

Деталі:  Адвокати Станіслав Кулик, Костянтин Татарченко й Віталій Галенченко заявили, що "наслідком переслідування невинуватих, зокрема, є безкарність справжніх злочинців".

Знати більше: Що відомо про людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Шеремета

Позиція "Української правди" щодо розслідування МВС справи Павла Шеремета

Передісторія:

 • Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
 • У травні 2017 року "Слідство.Інфо" оприлюднило фільм "Вбивство Павла", зроблений із представниками міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP. У ньому були нові деталі, пропущені слідством, – зокрема, виявлені за допомогою записів із камер відеоспостереження.
 • Восени 2019 року слідство затримало Владислава та Інну Грищенків (чоловіка "Бучу" – 24 вересня на Волині, дружину "Пуму" – 5 листопада у Києві). Вони проходили у справі про невдалий замах в Івано-Франківській області на бізнесмена.
 • Грищенко заявляв, що слідство пропонувало йому визнати себе винним у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.
 • За даними слідства, саморобні вибухові пристрої, підкладені під автівки Павла Шеремета (липень 2016 року, Київ) й Михайла Чекурака (липень 2018 року, Косів) – майже ідентичні. А в вибухівці з Косова, яка не здетонувала, знайдено сліди ДНК обох Грищенків.
 • 12 грудня правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко ("Лісу"), музиканта й добровольця Андрія Антоненка (Riffmaster), добровольців Владислава та Інну Грищенків ("Бучу" й "Пуму").
 • 14 грудня вночі Печерський суд Києва взяв під варту без можливості внесення застави сержанта Сил спеціальних операцій, музиканта Андрія Антоненка (Riffmaster): його арештували на два місяці – до 8 лютого 2020 року. Антоненка вважають організатором вбивства журналіста Шеремета.
 • Аналогічний запобіжний захід – арешт до 8 лютого – Печерський районний суд Києва обрав для Юлії Кузьменко ("Ліси"). Дитячого хірурга й волонтерку також підозрюють у закладанні вибухівки під авто Шеремета.
 • Військового медика Яну Дугарь, яка нібито фотографувала камери спостереження в районі вбивства Шеремета, суд відправив під цілодобовий домашній арешт.
 • Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в Україні.
 • Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що вбивство Шеремета було добре технічно підготовленим, а підозрювані говорили про покровителя, який їх має "витягнути" і захистити.
 • "Слідство.Інфо" вважає, що у розслідуванні вбивства журналіста Шеремета результати експертизи, на яку посилається Аваков, неоднозначні, а докази – слабкі та непереконливі.
 • В "Української правди" також є низка питань щодо версії слідства.powered by lun.ua