Україна нараховує 250 полонених на окупованому Донбасі – СБУ

1742 перегляди
Середа, 18 грудня 2019, 13:40

250 людей перебувають у полоні підтримуваних Росією бойовиків на Донбасі, повідомила Служба безпеки України.

Джерело:  відповідь СБУ на запит "Радіо Свобода"

Дослівно: "Станом на 16 грудня в рамках Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України запитуються як незаконно позбавлені волі на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях 250 осіб".

Цьому передувало: Наприкінці жовтня Служба безпеки України у відповідь на запит повідомляла, що на Донбасі незаконно позбавлені волі 245 людей.

Чому це важливо: 18 грудня у Мінську зустрічається Тристороння контактна група, яка має узгодити кількість і списки осіб на обмін, а також дату обміну з ОРДЛО.

Передісторія:

  • 27 грудня 2017 року на Донбасі між українською стороною і підтримуваними Росією бойовиками відбувся останній наразі масштабний обмін утримуваними особами.
  • Він був запланований за формулою "306 на 74". Українській стороні передали 74 людини, проте одна з них вирішила залишитися на непідконтрольній українській владі території. Київ передав бойовикам 233 людини.
  • 9 грудня 2019 року у Парижі лідери Франції, Німеччини, України та Росії, серед іншого, домовилися, що до кінця року відбудеться обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх".
  • Проблемним залишилося розуміння формули "всіх на всіх": чи йдеться про усіх встановлених осіб, чи про всіх підтверджених. Москва не погоджується підтвердити утримання деяких осіб, яких, за інформацією Києва, незаконно тримають у неволі окупанти.
  • Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко говорив, що представники Червоного Хреста спробують потрапити на окуповані території, аби дізнатися, чи є там зниклі безвісти, яких, "за різними оцінками, майже 500 людей".powered by lun.ua