Поліція розповіла деталі про міну з квартири Антоненка

26823 перегляди
Середа, 18 грудня 2019, 20:29

Поліція встановила хронологію подій, за якою головний підозрюваний Андрій Антоненко перед обшуками в його помешканні попросив невідому особу забрати з шафи пакунок.

Джерело: Нацполіція

Дослівно: "Скориставшись своїм правом зателефонувати адвокату, Андрій Антоненко о 15:10 надіслав повідомлення невідомій особі із проханням забрати пакунок у шафі, о 15:12 написав пост у соціальній мережі про своє затримання, а о 15:14 зателефонував родичу, щоби впевнитися, чи він забрав річ із квартири".

Деталі: Боєприпас, схожий на протипіхотну міну МОН-50, виявили в купюроприймачі терміналу в офісному приміщенні на першому поверсі будинку, де мешкав підозрюваний.

Очевидці розповіли поліції, що брат дружини Антоненка, який проживає спільно з ним, залишив на зберігання предмет, назвавши його роутером.

Що передувало: 13 грудня в квартирі Антоненка та інших підозрюваних у причетності до вбивства провели обшуки. Слідство встановило, що один зі співмешканців Антоненка виніс "щось зелене, заховане в його шафі". Джерело УП зазначило, що нічні обшуки у волонтерів були викликані пошуком даного предмета.

Знати більше: Що відомо про людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Шеремета

Передісторія:

  • Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • 12 грудня правоохоронці повідомили, що підозрюють щонайменше п’ятьох осіб: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко ("Лісу"), музиканта й добровольця Андрія Антоненка ("Riffmaster"), добровольців Владислава та Інну Грищенків ("Бучу" й "Пуму").
  • Слідство вважає основним мотивом убивства дестабілізацію ситуації в Україні.
  • Антоненко фігурує в розслідуванні як організатор: нібито він, "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси, розмежування суспільства за принципом національної належності", намагався вбивством привернути увагу до таких поглядів.
  • 18 грудня підозрюваний відмовився давати свідчення, вважаючи слідчих упередженими.
  • У той же день адвокат оскаржив арешт підзахисного.

Українська правда


powered by lun.ua