Кернес готує підґрунтя для повернення проспекту імені Жукова

Середа, 22 січня 2020, 14:55

Питання про перейменування проспекту Петра Григоренка у Харкові та присвоєння йому імені радянського маршала Георгія Жукова знову буде винесено на сесії Харківської міськради.

Джерело: розпорядження міського голови Харкова Геннадія Кернеса від 20 січня, "Інтерфакс-Україна"

Дослівно: "Відділу з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Харківської міської ради... спільно з юридичним департаментом Харківської міської ради... підготувати проект рішення Харківської міської ради щодо розгляду подання до Харківської міської ради та зміни назви (перейменування) об'єкта топоніміки проспекту Петра Григоренка на проспект Маршала Жукова в Харкові".

Деталі: Відділ із питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища повинен підготувати проект подання до міськради про перейменування проспекту Григоренка, інформаційну довідку про Жукова, а також узагальнити зауваження й пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення.

Департамент житлового господарства міськради й адміністрації Немишлянського й Слобідського районів міста має підготувати розрахунки і кошторис витрат, пов'язаних зі зміною назви проспекту.

Контроль над виконанням розпорядження покладено на першого заступника міського голови Ігоря Терехова.

Передісторія:

 • У травні 2016 року голова Харківської обласної держадміністрації Ігор Райнін підписав розпорядження "Про перейменування низки об'єктів топоніміки Харкова" в рамках закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тотаталітарних режимів в Україні й заборону пропаганди їхньої символіки".
 • Воно зокрема, передбачало перейменування станції метро "Маршала Жукова" на "Палац спорту", а однойменного проспекту – на проспект Петра Григоренка (радянського генерала, правозахисника, який виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів).
 • 8 травня 2019 року на сайті Харківської міськради була зареєстрована електронна петиція з вимогою повернути проспекту й станції метро ім'я маршала Жукова.
 • 19 червня Харківська міська рада повернула проспекту Петра Григоренка ім'я маршала Жукова попри мітинги.
 • Того ж дня Кабінет міністрів ініціював перевірку законності рішення Харківської міськради.
 • 20 червня поліція почала кримінальне провадження за ч.1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.
 • У липні були акції протесту проти відновлення бюсту Жукова.
 • 5 вересня Харківський окружний адмінсуд задовольнив адміністративний позов різних політиків і політсил про скасування рішення міськради про повернення проспекту Григоренка імені Жукова, пославшись на порушення процедури: не було громадського обговорення.
 • Харківська міськрада подала апеляцію.
 • 8 листопада Другий апеляційний адміністративний суд підтвердив незаконність повернення імені маршала Жукова проспекту Григоренка.
 • У листопаді Харківська міськрада оголосила про проведення у формі електронної консультації громадського обговорення з питання перейменування проспекту, який зараз називається на честь генерал-майора збройних сил СРСР, правозахисника, одного зі засновників Української Гельсінської групи Петра Григоренка, і присвоєння йому імені радянського маршала Жукова.
 • Згідно зі статистикою, опублікованою на сайті міськради 19 грудня 2019 року, пропозиція присвоїти проспекту ім'я Жукова підтримали 67% тих, хто проголосував, проти висловилися 33%.

powered by lun.ua