Зеленський на Банковій зустрівся із родинами тих, хто загинув на Майдані

Четвер, 20 лютого 2020, 17:17

Президент Володимир Зеленський у шосту річницю розстрілу Небесної Сотні зустрівся з рідними тих, хто загинув в центрі Києва 20 лютого 2014 року.

Джерело: пресслужба Офісу президента

Пряма мова Зеленського: "Я як президент і влада – ми робимо все, щоб нічого не було втрачено, жодна деталь цієї справи. І попри те, як ішло слідство останні шість років, ми не лише цілком вас підтримуватимемо, а й повністю завершимо цю справу.

Для мене особисто – це одна з пріоритетних справ. Ми робили все, щоб навіть після перезавантаження генеральної прокуратури і керівництва Державного бюро розслідувань ми не втратили деталей цієї справи та продовжили розслідування".

Деталі: Родичі загиблих поскаржилися на те, що вже шість років чекають на результати розслідування злочинів проти учасників Майдану та покарання всіх винних.

Крім президента на зустрічі був присутній генпрокурор Руслан Рябошапка та т. в. о. обов’язків директора ДБР Ірина Венедіктова.

 

Рябошапка зазначив, що у справах Майдану засуджено 44 людини. Ще 450 осіб намагаються притягнути до відповідальності.

Пряма мови Рябошапки: "Жоден доказ не втрачено, жодна справа не втрачена. Нічого не пропало. І жоден день розслідування не втрачено".

За словами Венедіктової, скоро у ДБР оголосять конкурс на посаду керівника управління зі справ Майдану: "Конкурс буде відкритим, і родини героїв Небесної Сотні зможуть надати свого представника для контролю процесу".

 

Венедіктова запропонувала родичам загиблих зустрітися в ДБР і обговорити хвилюючі питання.

Читайте також: "Беркут", бойовики та харківські терористи. Чи зможе Україна покарати винних після обміну

Як Зеленський та його команда виконують обіцянку "не злити справи Майдану"

Нагадаємо: 

  • Венедіктова вважає, що для справедливого і чесного розслідування справ щодо Євромайдану необхідно скасувати закон про недопущення переслідування учасників Майдану від 2014 року.
  • 20 лютого 2014 року, коли масові протести проти дій команди Віктора Януковича тривали вже три місяці, на Майдані Незалежності у Києві розстріляли протестувальників. За даними МОЗ, 18-20 лютого загинули 82 людини (71 "майданівець" та 11 силовиків), постраждали понад 600 осіб. За даними місії ООН, тоді померли 98 осіб (84 протестувальників, 13 силовиків і випадковий чоловік). На сайті "Небесної сотні" значиться 107 імен.
  • За злочини проти Майдану покарано лише декількох виконавців. За майже 6 років розслідування ініціаторів і організаторів розстрілів не встановлено.
  • У січні 2020 року генпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що Сергій Горбатюк так організував слідство у справах Майдану, що не вдалося встановити замовників злочинів. Зараз справу веде Держбюро розслідувань.
  • Представники родин героїв "Небесної сотні" звернулися до президента Володимира Зеленського, голови ВР Дмитра Разумкова та генпрокурора Руслана Рябошапки щодо того, що діячі режиму Януковича хизуються безкарністю, погрожують "майданівцям", вимагають перегляду законодавства і розслідування проти учасників "Революції гідності".

Українська правда


powered by lun.ua