Кличко не знає, коли відкриють метро у Києві

Середа, 25 березня 2020, 12:29

Міський голова Києва Віталій Кличко не знає чи відкриють столичний метрополітен 3 квітня, бо якщо коронавірус буде поширюватися, то обмеження діятимуть і надалі.

Джерело: брифінг міського голови 25 березня

Пряма мова: "Метро у столиці призупинило перевезення пасажирів 17 березня, попередньо - до 3 квітня,  але ми слідкуємо за розвитком ситуації.

Якщо вірус поширюватиметься з такою ж динамікою і надалі - обмеження діятимуть.

Ми повинні максимально обмежити соціальні контакти, максимально захистити здоров’я і життя людей, тому дату відкриття метро сьогодні я вам назвати не можу".

Деталі: Кличко нагадав, що метро не працює не лише у Києві, а й у всіх містах України.

Він розповів, що вірус поширюється: "Єдиний шанс зупинити його – максимально обмежити контакти між людьми", тому міський голова звернувся до МВС та контролюючих органів, щоб вони штрафували порушників: "Якщо в когось самого не вистачає розуму і свідомості, нехай так зрозуміє і не наражає на небезпеку людей навколо".

За словами мера, наразі у столиці захворіла на COVID-19 31 особа. Серед хворих 21 людина перебуває в лікарні (20 – в Олександрівській лікарні, 1 – в міській клінічній лікарні № 4), 10 лікуються вдома на самоізоляції.

Знати більше: Пандемія COVID-19 в Україні та світі. Інфографіка та статистика

Передісторія: 

  • Станом на ранок 25 березня від коронавірусу у всьому світі вилікувались 109 145 осіб, померли 18 947 людей. З часу поширення хвороби зареєстрували 424 048 випадків інфікування. В Україні виявили 113 випадків захворювання COVID-19, 4 людини померли, 1 – вилікувалась. 
  • В Україні із 12 березня до 3 квітня щонайменше запроваджено карантин. Міста стали закривати усі заклади, крім маркетів і аптек. Кордон для іноземців закрито, міжміське автобусне й залізничне сполучення з 18 березня призупинено.
  • 17 березня о 23:00 припинили рух метрополітену у Києві, в інших містах метро теж не працює. Столична влада замінила його наземним транспортом, хоча в пасажирський транспорт мають пускати лише по 10 людей, і то лише тих, хто буде в медичній масці.
  • Із 23 березня столиця зупинила майже весь громадський транспорт. До кінця карантину у Києві вхід до транспорту, який курсуватиме містом, здійснюватимуть за спецперепустками для окремих категорій людей. 
  • Вхід у магазини також буде здійснюватися з обмеженнями: 1 людина на 10 кв.м приміщення.

Альона Мазуренко, УП


powered by lun.ua