Постанова про відставку Авакова за 6 днів не дійшла до комітету

Середа, 10 червня 2020, 16:36

Правоохоронний комітет ВР не зміг розглянути постанову про відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, бо за 6 днів вона так і не потрапила до комітету. Обіцяють, що розгляд відбудеться наступного тижня.

Джерело: пресслужба "Голосу"

Дослівно: "Проєкт постанови про відставку міністра внутрішніх справ за 6 днів так і не дійшов до комітету. Відповідно, розглянути його не змогли.

До того ж окремі члени комітету заявили, що це питання не настільки нагальне та важливе, аби включити його до порядку денного найближчого тижня роботи Верховної Ради".

Деталі: Нардеп від "Голосу" перший заступник голови комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук зазначив, що документ за 6 днів не зміг подолати відстань у 200 метрів — від будівлі парламенту до будівлі комітетів.

За його словами, він з колегами готові самотужки віднести постанову "хоч завтра".

Повідомляється, що деякі парламентарі на комітеті говорили, що є питання "більш важливі та актуальні", ніж відставка Авакова.

Що було раніше: 5 червня проєкт постанови про звільнення Авакова з посади міністра внутрішніх справ було зареєстровано у Верховній Раді під номером 3606 і передано на розгляд керівництву.

Довідка: Згідно зі статтею 18 закону про Кабінет міністрів, Верховна Рада може звільнити члена уряду за його заявою, за поданням прем’єр-міністра або президента, а також із власної ініціативи. 

Для ініціювання розгляду якогось питання у парламенті необхідно зібрати мінімум 150 підписів депутатів.

Передісторія:

  • О 9 ранку 5 червня під будівлею Верховної Ради зібрався мітинг за відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, навіть підпалили фаєрами "міліцейський бобік".
  • Тоді Железняк говорив, що від 2 червня під проєктом постанови за відставку Авакова станом на вечір 4 червня зібрали близько 70 підписів. 
  • На годині запитань до уряду о 10-й ранку Аваков звітував про резонансні кримінальні події, зокрема тортури та зґвалтування у поліції Кагарлика. Говорив він і про справу журналіста Павла Шеремета, авто якого підірвали 20 липня 2016 року. Заявив, що його кар'єра не залежить від розслідування цього вбивства.

Українська правда
powered by lun.ua