Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Рада Федерації схвалила закон, що дозволяє Путіну знову йти в президенти

Середа, 31 березня 2021, 11:01
Рада Федерації схвалила закон, що дозволяє Путіну знову йти в президенти
Фото kremlin.ru

Рада Федерації схвалила закон, який в тому числі дає право Володимиру Путіну знову балотуватися в президенти Росії.

Джерело: ТАСС з посиланням на пленарне засідання Ради Федерації 31 березня

Деталі: Відзначається, що низка положень закону розроблена на виконання поправок до Конституції.

Згідно з однією з них, обмеження кількості термінів, протягом яких одна й та сама особа може займати посаду президента РФ, застосовується до чинного глави держави без урахування його минулих президентських термінів.

Таким чином, дана норма дозволить Путіну займати посаду президента ще два терміни.

Згідно з законом, президентом Росії може бути обраний громадянин РФ не молодший 35 років, який постійно проживав в Росії не менше 25 років, а також не має і ніколи раніше не мав громадянства або дозволу на проживання іншої держави.

Ця норма не стосується росіян, які "раніше мали громадянство держави, яка була прийнята або частина якої була прийнята в РФ відповідно до федерального конституційного закону".

Крім цього, закон вводить віковий ценз для особи, що займає посаду голови Центрвиборчкому РФ. Передбачається, що нею може бути громадянин Росії, який досяг 30 років.

Документ також уточнює норми закону про вибори депутатів Держдуми і забороняє громадянам, засудженим до позбавлення волі за злочини середньої тяжкості, балотуватися і бути обраними депутатами нижньої палати парламенту упродовж 5 років з дня зняття чи погашення судимості.

Читайте також: Вічний цар Росії. Чому Путін розігнав уряд та переписує Конституцію

 "Корона" для Путіна, Бог у законі, опоненти за ґратами. 15 фактів про російський "референдум" за Конституцію

Передісторія:

  • 20 січня 201 року президент РФ Володимир Путін вніс до Держдуми законопроект про зміни до Конституції Росії. В основу ініціативи лягли тези, озвучені Путіним у посланні Федеральним зборам 15 січня, які стосувалися, зокрема, розширення повноважень парламенту і нових критеріїв до кандидатів у президенти.
  • 10 березня 2020 року Державна Дума Російської Федерації підтримала поправку до Конституції РФ про обнулення президентських термінів.
  • Сам Путін, виступаючи перед голосуванням, заявив, що нібито не підтримує ідею зняти ліміт числа термінів повноважень президента РФ, але заявив, що президентські терміни можуть бути обнулені, якщо відповідну поправку підтримає Конституційний суд.
  • 14 березня 2020 року Путін підписав закон РФ про поправки до Конституції. А 3 липня підписав указ, який обнуляє його президентський термін і дозволяє йому знову балотуватися в президенти Росії.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: