Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Справа Шеремета: Антоненка залишили за ґратами до 21 травня

Середа, 31 березня 2021, 14:25
Справа Шеремета: Антоненка залишили за ґратами до 21 травня
Радіо Свобода

Апеляційний суд Києва залишив без розгляду апеляційну скаргу захисту Андрія Антоненка, підозрюваного в організації вбивства журналіста Павла Шеремета, рішення суду попередньої інстанції залишилося без змін. 

Джерело: засідання апеляційного суду 31 березня, "Українська правда" і "Радіо Свобода

Деталі: Під час засідання з’явилися поручителі з клопотанням про взяття Антоненка на поруки, але суд слова їм не надавав.

Клопотання про те, щоб дозволити Антоненку сидіти біля адвоката під час засідання, також не задовольнили.

Близько сотні людей прийшли підтримати Антоненка під Апеляційний суд. Будівлю посилено охороняла поліція і Національна гвардія.

 
Радіо Свобода

Антоненко перебуватиме під вартою щонайменше до 21 травня, адже 23 березня Шевченківський райсуд Києва продовжив цей запобіжний захід на 60 діб. 

Андрій Антоненко перебуває під вартою вже понад 470 днів.

Цьому передувало: 16 березня народний депутат і колишній президент Петро Порошенко просив Шевченківський райсуд Києва про взяття на поруки військового музиканта Андрія Антоненка. Адвокат Антоненка сказав, що заяви про взяття на поруки написали багато людей, зокрема, депутатів.

Передісторія:

  • Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • 12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали трьох підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь. 
  • 22 травня слідство у справі ймовірних виконавців вбивства було завершене. Розслідування щодо замовників виокремлене в іншу справу і триває.
  • Усі затримані заперечують свою причетність до злочину та вважають переслідування політичним. Захист Антоненка стверджував, що він вищий за вбивцю. Адвокати Дугарь наполягала, що вона має алібі, підтверджене документами і свідками, а експертиза, на якій ґрунтується підозра, неповна, і необ’єктивна. Кузьменко також критикувала експертизу.

Знати більше: Вбивство Шеремета. Що відбувається зі справою, відкриті питання та відповіді

Робота над помилками і незняті питання. Що означає нова версія слідства у справі Шеремета

Заява УП: Щодо розслідування МВС справи Павла Шеремета

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: