Стерненко заявив, що подав апеляцію, адвокати вимагають його звільнити

П'ятниця, 5 березня 2021, 15:25
Facebook Стерненка

Сергій Стерненко, засуджений до більш ніж 7 років ув'язнення у справі викрадення і катування людини, заявляє, що подав апеляційну скаргу, адвокати вимагають його звільнення.

Джерело: Telegram Стерненка

Деталі: На сторінці Стерненка у Telegram опубліковано його "апеляційну скаргу", яка не містить юридичного обґрунтування, а лише політичні заяви про незаконність вироку.

Там зазначається, що паралельно адвокати Стерненка працюють над своїми апеляційними скаргами.

Також вказується, що подання активістом апеляційної скарги призупиняє вступ вироку в силу, згідно зі ст. 400 КПК, тому Стерненко має бути звільнений.

Деталі: 5 березня в Одесі відбувався суд стосовно іншої справи, в якій Стерненка обвинувачують у вбивстві. Під час засідання захист вимагав звільнити Стерненка з-під варти, посилаючись на три обставини:

1) вирок, за яким арештували одесита, не набув чинності; у цьому питанні український закон містить правову невизначеність, оскільки підсудних часто арештовують на підставі вироку, який ще не є чинним;

2) подання скарги призупиняє дію вироку; саме тому адвокати апелювали до "скарги", поданої Стерненком;

3) закон передбачає, що будь-який слідчий суддя має звільнити людину, яку утримують без належних підстав; посилаючись на два попередні пункти, захист просив суддю у "справі вбивства" звільнити Стерненка, однак суддя відмовився приймати клопотання і порадив подати його через канцелярію суду.

Пізніше на сторінці Стерненка в Telegram з'явилося повідомлення, що суд залишив без розгляду клопотання про його звільнення, а самого Стерненка "без попередження відвезли в СІЗО".

Передісторія:

Знати більше  Напад на "Родіну". За що Стерненку і його соратнику присудили 7 років тюрми

7 років ув’язнення для Стерненка: публікуємо повний вирок суду

Майдан, наркотики, Аваков та інші війни Сергія Стерненка

Справа Стерненка: Чому результати розслідування викликають питання?

Українська правда


powered by lun.ua