Україна винна "Газпрому" 1,4 мільярда доларів

Вівторок, 3 жовтня 2000, 13:57
На кінець вересня борг України за отриманий від "Газпрому" газ складає біля 1,4 мільярди доларів. Лише таку цифру заборгованості визнає Віктор Ющенко.

"Відповідно до національних законодавств України та Російської Федерації, держава не несе відповідальності за договора господарюючих суб'єктів. Тому уряд України не може погодитися з тієї сумою заборгованості, що називається деякими російськими інформаційними агентствами і передруковується українською пресою", - про це заявив Віктор Ющенко в інтерв'ю російській інтернет-газеті "Утро", що сьогодні було вивішено на сайті видання.

Як сказав прем'єр, мова може йти лише про ту заборгованість, яка оформлена відповідними документами, які підписали господарюючі суб'єктами, що одержують і відпускають природний газ. Таким чином, станом на кінець вересня сума українського боргу за природний газ, отриманий від російської акціонерної компанії "Газпром", складає біля 1,4 мільярди доларів.

Щоб запобігти несанкціонованому відбору палива, уряд удався до жорстких заходів - відключення боржників і персональної відповідальності місцевої влади за своєчасність і повноту оплати спожитого газу. Зі слів Ющенка, "усе це дозволило повною мірою забезпечити транзитні постачання російського газу в країни Європи й уникнути несанкціонованих відборів газу для споживачів України".

Але, за даними УП, 1,4 мільярди доларів - це не вся сума боргу українських підприємств за газ. Як раніше повідомляла УП із посиланням на прес-службу ТОВ "Ітера-Холдинг", у середині вересня біля півмільярда доларів складала заборгованість українських споживачів перед російською компанією "Ітера".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua