ЄС підтримує США, релігійні авторитети Пакистану - ні

Понеділок, 8 жовтня 2001, 16:16
Голова Європейської Комісії Романо Проді висловив підтримку Сполученим Штатам в їх операції проти режиму талібів. "У цей важкий, драматичний і відповідальний момент вся Європа об'єднується з США й іншими союзниками в їх боротьбі проти тероризму", - заявив він. Проді підкреслив: "Ми єдині сьогодні і будемо єдині надалі у цій битві, яка направлена не проти релігій або народів, але проти тих, хто завдав жорстокого удару по основах нашого існування".

У той же час сім впливових релігійних авторитетів Пакистану засудили нанесені США і Великобританією удари відплати в Афганістані, назвавши їх нападом на іслам і причиною для священної війни.

Впливова організація "Рада оборони Афганістану", відома своєю близькістю до талібів, закликала до джихаду проти США. Ця організація базується в місті Лахор і об'єднує приблизно 30 релігійних і воєнізованих угрупувань.

Один з лідерів найвпливовішої ісламської політичної партії країни "Джаммат-е-ісламі" Мунавар Хассан назвав удари по Кабулу "нападом на іслам". Він закликав до проведення у понеділок мітингів протесту і підкреслив, що "армія Пакистану не згодна з Мушаррафом".

З аналогічними заявами виступили і представники угрупування кашмірських сепаратистів "Харака уль-муджахидин". Її лідер Амар Мехді підкреслив, що "американці використали свою потужність, щоб убивати невинних людей замість того, щоб завдавати ударів по тренувальних таборах".

Тим часом пакистанські ЗМІ повідомляють, що лідер впливової ісламської організації "Джаміат улема-е-іслам" Маулана Фазл-ур-Рахман був затриманий пакистанською владою, і утримується під домашнім арештом, щоб запобігти агітації проти американських акцій відплати.

Інтерфакс

powered by lun.ua