Проблему лідерства в блоці "За єдУ!" не вичерпано навіть після очолення його Литвином

Вівторок, 4 грудня 2001, 18:49
Проблему лідерства у блоці "За єдину Україну!" - навіть після офіційного підтвердження главою адміністрації Президента Володимиром Литвином наміру очолити блок - не вичерпано, заявив директор Інституту політики Микола Томенко.

На думку політолога, нині у блоці триває "неформальна конкуренція" між Литвином та Анатолієм Кінахом, який нещодавно увійшов до блоку "За єдину Україну!" як лідер Партії промисловців і підприємців. Томенко також припускає, що "проблеми, які виникли і ще можуть виникати із ухваленням Верховною Радою держбюджету на наступний рік, є натяком на те, що Кінах не повинен претендувати на лідерство у блоці".

За словами Томенка, крім цього, є ще "дві політичні фігури, які могли б претендувати на статус лідерів блоку - голова Верховної Ради Іван Плющ і міський голова Києва Олександр Омельченко". На його думку, заяви про те, що Плющ балотуватиметься у мажоритарному окрузі, "швидше за все, свідчать про те, що його кандидатура як одного з лідерів блоку не сприйнятна для решти засновників блоку".

Водночас, за словами Томенка, якщо Омельченко прийме остаточне рішення йти на вибори окремою політичною силою, не вливаючись у блок "За єдину Україну!", лідерство у блоці буде остаточно затверджене за Литвином, а всі решта політиків будуть лише забезпечувати діяльність блоку, не претендуючи на співлідерство.

На його думку, у такому випадку "блок матиме одноосібного лідера, а завданням блоку стане не лише здобуття впевненої перемоги на виборах і формування парламентської більшості, але й розкрутка Литвина як політика в умовах одноосібного лідерства".

УНІАНpowered by lun.ua