Один судовий позов Кучмі гарантований

Четвер, 7 березня 2002, 13:10
Народний депутат Олександр Єльяшкевич підтверджує свій намір подати судовий позов проти президента на території іншої держави. "Суд над Кучмою буде за межами України", - заявив Єльяшкевич в інтерв'ю "Українській правді" у четвер.

На його думку відмова депутатів проводити спеціальне засідання за участю президента щодо касетного скандалу відкрило нову рису пропрезидентських сил: "Очевидно, для наших політиків такої речі, як державна таємниця більше не існує".

Крім того, на думку депутата, результати голосування парламенту щодо невключення до порядку денного спецзасідання "зафіксували ситуацію, яка буде вивчатися у майбутньому". "Після того, як Олександр Жир повідомив, що плівки справжні, кожен депутат голосував свідомо. Тепер він не може прикриватися, що чогось не знає. Це була перевірка тих, хто претендує на місце у політичній еліті. Вони цей екзамен не пройшли".

Єльяшкевич не повідомив деталей своїх подальших дій. Він лише зазначив, що "у майбутньому буде це цікаво для журналістів, небезпечно для тих, хто домагається істини, і дуже некомфортно тим, хто сьогодні вчинив проти своєї совісті".

Як повідомлялося раніше, депутат Олександр Єльяшкевич заявив про намір подати позов проти президента України за межами держави, спираючись на результати експертизи фрагментів плівок Мельниченка, проведеної американською приватною компанією БЕК ТЕК.

Українська правда