Депутати фракції Тимошенко вже голодують

Вівторок, 2 липня 2002, 17:10
Народний депутат, член фракції Блоку Юлії Тимошенко, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець оголосив у вівторок голодування у стінах Верховної Ради.

"У зв'язку з погіршенням соціально-економічного становища у вугільній галузі у Києві вже місяць гірники 5 шахт Донбасу проводять акції протесту. Влада не звертає увагу на пікетуючих і голодуючих шахтарів, а з боку Мінпаливенерго і силових структур чиниться тиск з метою витіснення шахтарів з міста. Періодично над учасниками голодування та протестуючими гірниками проводяться судові процеси" тощо, цитує Волинця UNIAN.

У зв'язку з цим він як голова Незалежної профспілки гірників України і народний депутат України й оголошує заяву на знак протесту "проти знущання і бездушного ставлення до людей важкої та небезпечної праці... з вимогою своєчасно виплачувати шахтарям поточну заробітну плату і негайно погасити існуючу заборгованість із зарплати, з виплат за регресними позовами та одноразових допомог".

Волинець звернувся до народних депутатів підтримати своїми діями вимоги гірників.

Як повідомив парламентар в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна, у вівторок до лікарні доставлений ще один голодуючий шахтар - учасник акції протесту гірників, яка триває у Києві.

За словами депутата-профлідера, у лікарні у "надто важкому стані" знаходяться ще два учасники акції. Загалом за станом на вівторок голодують 12 шахтарів.

За оцінками міліції, у вівторок біля стін парламенту у першій половині дня зібралося приблизно 140 гірників, які прибули з Донецької і Луганської областей, і вимагають від законодавців звернути увагу на проблеми вугільної галузі.

На вимогу ряду народних депутатів засідання Верховної Ради транслювалося на площі перед будівлею парламенту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua