"Нашій Україні" не по дорозі з опозиційною трійкою - Порошенко

Субота, 5 жовтня 2002, 17:35
Один з лідерів "Наший України" народний депутат Петро Порошенко не виключає, що до кінця жовтня блок проведе міжнародний "круглий стіл" із владою за межами України.

"Якщо влада не може вести переговори усередині країни, будемо сідати за "круглий стіл" за її межами за посередництвом керівників провідних європейських країн", - заявив він на установчому з'їзді Асоціації депутатів місцевих рад і прихильників блоку "Наша Україна" у суботу в Києві.

"Ми доведемо, що погроза демократії України є погрозою демократії у всій Європі", - додав депутат.

Порошенко нагадав, що пропозиція про проведення такого "круглого столу" пролунала з вуст прем'єр-міністра Польщі Лєшека Міллера на економічному форумі у Львові в п'ятницю. При цьому, за словами Порошенка, Міллер назвав дату проведення такого заходу - 15 жовтня.

"Не упевнений, що це відбудеться саме в ці терміни", - відзначив Порошенко.

За його словами, це буде залежати від того, чи погодиться влада продовжувати діалог із блоком. Він також заявив, що, якщо влада не погодиться на пошуки компромісу і виходу зі сформованої ситуації, то блок "Наша Україна" "продовжуватиме спроби до діалогу в різних формах".

Він зазначив, що "не вибір блоку "Наша Україна", що він виштовхнутий з демократичного процесу в опозицію. "Однак навіть в опозиції ми зможемо продемонструвати ефективні дії, що доведуть влади, що ми є професіоналами, що прийшли всерйоз і надовго", - сказав депутат.

Порошенко відзначив, що спільні дії блоку "Наша Україна" з іншими опозиційними силами до 16 вересня були логічними, однак після цього, "на жаль, тактичне продовження дій блок "Наша Україна" не бачить, оскільки замість гасла "Кучму геть!" повинна бути запропонована програма подальших дій".

"Переговорний процес, що дасть шанс створити вперше в Україні коаліцію демократичних сил, повинний бути пройдений до кінця", - підкреслив депутат.

Порошенко також заявив, що блок "Наша Україна" "має ресурси і можливості" провалити голосування по питанню про перерозподіл керівництва в парламентських комітетах.

В інтерв'ю журналістам він відзначив, що рішення про те, "чи варто робити це або дати можливість парламентській більшості нести відповідальність", повинна приймати політичну раду блоку.

Депутат відзначив, що на сьогоднішній день немає ясності, на основі чого формується парламентська більшість. Він вважає, що на даний момент парламентська більшість зосередилася "на питанні Шарикова з "Собачого серця" - як поділити?" Порошенко заявив, що не хоче, щоб на сьогоднішній день створювалася політична більшість Шарикових, котра вчитиме ходити разом".

"Я упевнений, що в такій більшості блоку "Наша Україна" немає місця", - підкреслив він.

Депутат також відзначив, що "позиція блоку "Наша Україна" полягає в тім, що "дев'ятка" не здатна сформувати державницьку більшість, що відображатиме інтереси України". Також за його словами, якщо ця більшість буде сформована "під силовим тиском", це буде "трагедією для України".

Порошенко заявив, що подальша участь блоку "Наша Україна" у переговорному процесі можлива лише за умови, що процес створення парламентської більшості буде припинений. "Ми упевнені, що ні більшість у складі "дев'ятки", ні більшість у складі "четвірки" відповісти на запитання, яким образом розвиватися Україні не дає" - заявив він.

Депутат підкреслив, що блок "Наша Україна" "не братиме відповідальність за дії пропрезидентської більшості". "Нехай вони висувають законопроекти, ми будемо їх аналізувати, однак за наявною інформацією вони не відповідають пропозиціям, що готувала "Наша Україна", - заявив він.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua