Псевдо-УНА відмовляється йти у колоні, яка вимагатиме відставки Кучми

Вівторок, 4 березня 2003, 17:46
Партія УНА-УНСО не буде брати участь в акціях опозиції, запланованих на 9 березня. Таке рішення партія прийняла у вівторок, повідомив один з лідерів партії, голова політради Едуард Коваленко.

"Ми відмовляємося брати участь в акціях, тому що вважаємо, що це буде боротьба за президентське крісло, і вона може привести лише до погіршення ситуації", - сказав він, пояснюючи позицію партії.

Він зазначив, що це рішення прийняте також у знак солідарності з тими, хто ще знаходиться у в'язниці, а також у зв'язку з небажанням бути "живим щитом" для тих, хто рветься до влади, зокрема, для опозиційних сил.

Крім цього, партія оголосила про початок створення під егідою УНА "третьої сили", до якої ввійдуть партії й організації націонал-патріотичного змісту. Нова сила не буде "належати ні владі, ні опозиції".

Зі слів Коваленка, вже тривають переговори про вступ в блок з представниками Конгресу українських націоналістів, Соціал-національну партію України, партію "Тризуб", Молодіжного Руху і Молодіжного Собору. Очолювати блок буде УНА-УНСО.

Він повідомив, що сьогодні УНА-УНСО, яка нараховує близько 10 тис. членів у всіх регіонах України, проходить перереєстрацію у всіх областях країни.

Відповідаючи на питання про те, чи будуть брати участь в акціях опозиції прихильники лідера УНА-УНСО Андрія Шкіля, Коваленко сказав, що всі вони "давно вже не є членами партії", а "офіційна УНА-УНСО в акціях участі не братиме". Раніше сам Шкіль заявляв про намір взяти участь у другому етапі акції "Повстань, Україно!", початок якої запланований на 9 березня.

Інтерфакс-Україна

powered by lun.ua