
Путін викреслив слова про державу Україна. І побажав здоров'я Кучмі
Журналістів посадили на балкон "України", тому що в залі не вистачало місць гостям. Треба було бути акуратним і не класти нічого на бильце балкона, який нависав над залом. "Хлопці, я вас благаю, приберіть все! Не дай Боже, полетить президенту на голову", - суворо попросила відповідальний працівник палацу культури.
Перед концертом першим виступив Кучма. З промовою, в якій складно виділити щось яскраве: рік українці і росіяни пізнавали один одного, знаходили відмінності, але ми, т-с-кать, приречені бути разом. Ще Кучма прорекламував свою книжку, сказавши, що назва "Україна – не Росія" викликала "у багатьох своєрідний шок".
Ймовірно, шокований був і Путін. Тому що він почав виступ словами: "Дорогі колеги!"
Якщо чесно, до того моменту, крім Путіна, в залі був помічений лише один президент – Кучма. Може, у Путіна заведено використовувати множину – звертаючись в своїх виступах також і до самого себе. Може, переговори про спадкоємця увінчалися успіхом, і Путіну пред'явили третього президента України. Жартівники припустили, що десь під кріслами цілком міг ховатися ще і Лукашенко.
![]() Конкурс: де чия лисина? |
Навіть більше того. Путін гордився Україною, як учитель своїми випускниками. Двічі. Спершу - під час виступу: "Ми в Росії щиро пишаємося успіхами України в економічному розвитку, зміцненні позицій на міжнародній арені".
Потім – під час фуршету на п'ятому поверсі палацу "Україна". Путін говорив другий тост: "За красуню Україну, великий працелюбний народ. Ми пишаємося вами. […] За Україну і здоров'я президента України Леоніда Даниловича Кучми".
Проте, Путін хотів як краще, а вийшло два непорозуміння з цією "гордістю".
По-перше, з чого б це Путін так педалював тему здоров'я рідного гаранта? Він що, не знає, що рівно тиждень тому половина країни уже ледве не поховала Кучму?. Побажав би йому успіхів в роботі або щастя – не так було б підозріло.
По-друге, Путін взагалі поставив під сумнів розвиток України як незалежної держави.
Справа ось у чому. Російським журналістам перед концертом роздали текст виступу Путіна. І там було написано: "Ми в Росії щиро пишаємося успіхами братньої України в державному будівництві, зміцненні економічного потенціалу і міжнародних позицій. Росії потрібна сильна Україна, а Україні – сильна Росія".
А Путін прочитав зовсім не так – він викинув шматок фрази, слова, що Росія "пишається успіхами братньої України в державному будівництві". У результаті залишилася тільки економіка і міжнародна арена.
Може, Путін не сам, а хтось за нього викреслив ці декілька слів з промови. Наприклад, Сергій Приходько – заступник глави адміністрації Путіна?
Сам він після виступу Путіна в прес-центрі "України" зверхньо розповідав російським журналістам про переговори президентів. Повторивши кілька разів: "ну, які будуть питання по суті?", Приходько нарвався: "Сергій Едуардович, а що було б між Україною і Росією, якби не було цих помпезних заходів?".
"Як що, війна!", - відповів за Приходька веселий журналіст. Всі почали сміятися, а Приходько запевнив, що до такого б, звичайно, точно не дійшло.
Російські журналісти намагалися дізнатися у Приходька, чи "обговорювалися на зустрічі президентів важкі внутрішньополітичні обставини Кучми". Приходько не погодився з формулюванням: "А які у нього важкі внутрішньополітичні обставини?"
Взагалі заступник глави російської АП поводився тайкома і говорив мало. Тому що багато було вранці. Можна сказати, навіть обмовився:
Тоді, говорячи про президентські вибори, Приходько заявив: "Ми зацікавлені в збереженні на Україні політичної і економічної стабільності. А якими засобами це забезпечить нинішнє керівництво України – це їх справа".
Сказати - сказав, але знати - не знав: що в Україні словосполучення "збереження стабільності" рівносильно третьому терміну Кучми. А після його слів багато що стало на свої місця.
Наприклад, чому в складі делегації Росії стільки бізнесменів вищого рангу? Алекперов ("Лукойл"), Лебедєв (Національний резервний банк), Деріпаска ("Базовий елемент"), Хан (ТНК), Вайншток ("Транснєфть"), Раппопорт (РАТ "ЄЕС"), Тахаутдінов ("Татнєфть")…
Просто в Україні "сейл" починається! Розпродаж промислових активів. У зв'язку із закриттям магазина "У Кучми". Або навпаки – гроші потрібні в зв'язку з переїздом магазина. З другого терміну в третій.
Ось Олександр Лебедєв – розумна людина. Балотувався в Думу як висуванець "Родіни", а зараз перейшов у "Єдину Росію". За що отримав хорошу посаду - і тепер він може суміщати бізнес з політикою:
"Ну, я взагалі-то заступник голови комітету у справах СНД. Чому приїхав в Київ? У мене були конкретні питання. Ну, перше – це про спільне виробництво літака Ан-148. Друге – в Алушті ми вже вклали 10 мільйонів доларів в готель. І тепер ми там поряд знайшли базу товариства "Спартак" і хотіли б в неї також вкласти гроші… Взагалі-то, ми спонсори збірної по футболу. Навіщо нам їздити кудись на Кіпр, якщо можна в Алушту".
Дійсно, порівнюючи перше і друге, аргументи на користь українського курорту переважають. На Кіпрі розпродажів не передбачається. Там, навпаки. все дорожчає – країна через чотири місяці вступає в ЄС.
Від остаточного падіння духом врятував міністр палива і енергетики Сергій Єрмілов. Він спростував, що є якесь рішення по нафтопроводу "Одеса-Броди". Про те, що президенти повинні були благословити реверс, в п'ятницю написали московські "Ведомости".
Газета повідомляла, що Кучма і Путін "парафують угоду про транзит російської нафти, внаслідок чого Україна погодиться на реверс нафтопроводу „Одеса - Броди". Однак Єрмілов нагадав, що після переговорів в Маріїнському палаці було підписано три документи, і легендарного нафтопроводу вони не стосувалися.
Загалом же міністр попросив поменше писати на тему "Одеса-Броди", щоб не чинити тиск на компанію "Energy Solution", що досліджує оптимальний напрям роботи труби. Експерти повинні дати свій вердикт 27 грудня.
Або в цьому немає потреби – доля "Одеса-Броди" визначена під час візиту Путіна в Україну?
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"
powered by lun.ua