Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Україна повинна вступити до СОТ в 2004, інакше доведеться чекати 2010

Неділя, 4 січня 2004, 12:47
2004 рік повинен стати вирішальним для України роком щодо вступу до Світової організації торгівлі.

Як повідомляє Радіо Свобода, річ у тім, що з 2005 року новий формат СОТ ґрунтуватиметься на засадах ще більшої лібералізації торгівлі. І тоді Києву доведеться вести нові переговори з цілої низки нових параметрів та норм. За таких обставин дата вступу України до СОТ може бути перенесена приблизно на 2008-2010 роки.

На думку директора Міжнародного інституту приватизації, управління власністю та інвестицій Олександра Рябченка, яку він висловив у інтерв’ю для радіо "Свобода", якраз "2004 рік — це той вирішальний рік, коли Україна повинна зосередитися , сконцентруватися, вирішити вже не таку велику кількість питань з членами СОТ, яка залишилася з минулого року і стати членом Світової організації торгівлі".

"Фактично з 2005–го року, коли почнуться нові правила вступу, нові правила функціонування, буде набагато складніше. Треба вступати у цьому році, і можливості для того, щоб Україна стала членом СОТ, існують практичні", - зазначив Рябченко.

На думку фахівців, оскільки президентська компанія в Україні навряд чи сприятиме швидкому проходженню відповідних ратифікаційних процедур, найоптимальнішим часом для вступу України до СОТ була б перша половина 2004 року.

Для цього Київ мусить пришвидшити всі двосторонні переговори й узгодити основні параметри підсумкового протоколу про вступ до СОТ. Нині Україна підписала лише близько двох десятків двосторонніх робочих протоколів з країнами - членами СОТ, тоді як не підписано їх понад 130.

Окрім того, потрібно вирішити проблеми з підписанням подібного договору зі США, які ставлять у пряму залежність вступ України до СОТ від вдосконалення нею свого законодавства щодо інтелектуальної власності , йдеться зокрема про посилення боротьби з нелегальним виготовленням лазерних дисків.

Окрім цього, на думку колишнього міністра економіки України, президента Центру ринкових реформ Володимира Ланового, великий вплив на вступ України до СОТ матиме Росія.

"В України є нормальні, об’єктивно такі доступні перспективи для вступу у Світову організацію торгівлі, є окремі заходи, які потрібно зробити, і є також застереження, які не треба робити. Якщо Україна витримає той курс, який все–таки поступово здійснюється з наближення до вимог і стандартів Світової організації торгівлі, то це відбудеться", - заявив він.

"А якщо Україна буде форсовано розвивати відносини в російському напрямку з переходом норм, які прийняті в російській економіці, то цей процес загальмується, оскільки Росія на невизначений термін відкладена як кандидатка до вступу до Світової організації торгівлі", - вважає Лановий.

Вступ України до СОТ матиме, на думку експертів, два основні наслідки: з одного боку, деякі західні товари витіснять неконкурентоспроможні вітчизняні. Але, з іншого боку, це приведе іноземного інвестора.

"Вступ до СОТ для України – це крок до того, щоб встановити правила, які є прийнятними, зрозумілими для іноземного інвестора. І якраз вступ до Світової організації торгівлі є така демонстрація, що Україна готова, щоб іноземний інвестор приходив і працював саме в таких умовах, як він працює в інших державах", - зазначив Олександр Рябченко.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
08:06
На Дніпропетровщині через ракетний удар пошкоджено два енергооб’єкти та виникли перебої з водою 
07:50
За добу відбулося 94 бойових зіткнення: найактивніший ворог на Авдіївському напрямку 
07:33
Ракетний удар: ворог атакував енергооб’єкти у Дніпропетровській, Івано-Франківській та Львівській областях
06:26
У південно-східних областях втретє за ніч була оголошена ракетна небезпека: у Херсоні пролунали вибухи
05:48
відеоВ Росії на Кубані безпілотники атакували два НПЗ, бітумний завод і військовий аеродром
04:28
ISW оцінив можливості України звільнити всю свою територію від окупантів
03:22
доповненоПольща цієї ночі двічі піднімала в повітря військову авіацію 
02:07
Die Welt оприлюднило мирну угоду, яку Україна та Росія могли підписати на початку війни
01:06
оновлюєтьсяРосіяни запускали ракети: було оголошено масштабну повітряну тривогу
00:54
Німецькі винищувачі перехопили російський  Іл-20 над Балтійським морем
Усі новини...