КУЧМА CКАСУВАВ ПДВ-РАХУНКИ

П'ятниця, 9 квітня 2004, 17:03
Президент України Леонід Кучма скасував свій указ про запровадження окремих поточних рахунків для стягування податку на додану вартість і обігу коштів цього податку.

Про це з посиланням на прес-службу президента повідомляє в п'ятницю Інтерфакс-Україна

Скасування спецрахунків з ПДВ визначається указом президента від 9 квітня "Про визнання такими, що втратили силу, указів президента України від 1 березня 2004 року номер 259 і від 5 березня 2004 року номер 281".

Визнані такими, що втратили силу, указ президента "Про окремі поточні рахунки для стягування податку на додану вартість і обігу коштів податку" від 1 березня 2004 року і "Про внесення змін в указ президента України від 1 березня 2004 року" від 5 березня 2004 року.

Глава держави доручив уряду привести свої рішення у відповідність до знову виданого указу.

Кучма підписав указ про запровадження ПДВ-рахунків 1 березня. Спочатку їх пропонувалося запровадити з 1 липня, але 9 березня глава держави переніс термін їх запровадження на 1 квітня. Нарешті, за підсумками зустрічі Кучми з першим віце-прем'єром, міністром фінансів Миколою Азаровим було оголошено, що ПДВ-рахунки будуть запроваджені з 1 травня.

Передбачалося, що кошти, які надійшли на спецрахунки, можуть спрямовуватися тільки на сплату ПДВ, до бюджету або Пенсійного фонду.

У той же час введення ПДВ-рахунків зазнало критики з боку представників бізнесу.

На розгляді Верховної Ради ще з грудня 2003 року знаходиться законопроект про введення спецрахунків для ПДВ №4549), внесений комуністом Петром Цибенком.

Крім того, вже після видання Кучмою указу про окремі поточні рахунки для стягування ПДВ до парламенту було внесено законопроект, який мав запровадити ідею спецрахунків легітимним шляхом – тобто шляхом внесення відповідних змін до закону про податок на додану вартість.

Так, 29 березня народні депутати Сергій Буряк (голова Комітету ВР з питань фінансів та банківської діяльності, член фракції партій ППУ та "Трудова Україна") та Віталій Хомутиннік (член фракції "Регіони України") зареєстрували проект закону №5333, яким крім введення системи податкових поточних рахунків із спеціальним режимом використання пропонується також запровадити касовий метод обліку податкових зобов’язань (замість правила "першої події"), єдину систему бюджетного відшкодування ПДВ без поділу на експортне і "внутрішнє" бюджетне відшкодування, а також поступово зменшити ставку ПДВ до 15% (з 1 січня 2005 року).

Читайте також:

Запровадження спеціальних ПДВ-рахунків вигадав Медведчук, щоб "підставити" Януковича?


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.