ЄС занепокоєний подарунком Кірпи

Четвер, 15 липня 2004, 11:45
Європейський Союз просить Україну тимчасово зупинити спорудження судноплавного каналу в гирлі Дунаю, яке, на думку ЄС, може зашкодити довкіллю.

Про це повідомляє радіо "Свобода".

Після переговорів у Бухаресті із українською делегацією гендиректор Європейської Комісії у справах довкілля Кетрін Дей повідомила, що ЄС просить Україну зупинити будівництво, поки екологи цілковито не дослідять наслідки судноплавства через український канал.

Раніше свій протест проти проекту висловила Румунія, а два місяці тому у суперечку довкола каналу втрутилися й США, нагадавши українському урядові, що на його ж прохання територія взята під охорону ЮНЕСКО і визнана екологічною зоною.

Але зараз Міністерство транспорту України каже, що канал економічно вигідний цілій Європі.

Заступник міністра закордонних справ України Олександр Моцик пообіцяв у Бухаресті, що Україна зробить все для уникнення негативних екологічних наслідків, але зупиняти спорудження каналу не буде, бо має на це право.

"У гирлі Дунаю три канали, і жоден з них не належить Україні”, – цитує заступника міністра агентство “Рейтер” .

Головним аргументом міністра транспорту Георгія Кірпи є те, що канал щорічно даватиме прибуток у 50 мільйонів доларів і що це сприятиме економічному розквіту регіону.

Впливова міжнародна екологічна організація “Світовий Фонд за Довкілля” каже, що канал – це подарунок Георгія Кірпи вітчизні до Дня незалежності.

Гирло Дунаю – це дуже динамічна екосистема , вона постійно змінюється зі зміною потоків води у гирлі, каже координатор охорони Дунайського й Закарпатського регіону Фонду Майкл Балтзер:

"Будь-які зміни у гирлі позначаться на цілому гирлі. Ми знаємо це із досвіду румунського каналу Селіни, як він вплинув на ціле гирло. І український уряд добре знає про шкоду, завдану каналом Селіна українській частині гирла Дунаю".

На запитання, які шанси, що уряд України зупинить проект, Майкл Балтзер відповів: "Роботи над каналом почалися, але вони ідуть повільно. Поки що гирлу не завдано великої шкоди, і є шанс зупинити будівництво".

Нагадаємо, що, коли Україна оголосила про намір побудувати власний судноплавний канал до Чорного моря, її ніхто не підтримав. На уряд України звалився шквал критики, через те, що канал може забруднити найбільші у Європі болотяні луки в гирлі Дунаю.powered by lun.ua