Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Українці бідніші за росіян і білорусів, але вже живуть краще

П'ятниця, 16 липня 2004, 12:52
За минулий рік Україна, за індексом людського розвитку, перемістилася у світовій табелі з 75 на 70 місце. Україна має гірші показники ніж сусідні Росія і Білорусь.

Про це свідчить щорічна глобальна доповідь, яку готує програма розвитку Організації Об’єднаних Націй, повідомляє радіо "Свобода".

З її змістом журналістів познайомив виконуючий обов’язки постійного представника ПРООН в Україні Манодж Баснет, який підкреслив, що однією з найважливіших тем цьогорічної доповіді є спроба дослідити, як в усьому світі можна з повагою ставитися до розмаїття расової та етнічної, а також релігійної приналежності людей, що живуть поруч.

Як приклад, Манодж Баснет навів успішну роботу Програми Розвитку ООН в Криму:
"Те, що було можливим щодо спалаху міжнаціональних конфліктів у Кримській автономії, тепер, гадаю, пішло в небуття", - сказав він.

"Ці проблеми вже подолано. Звичайно, слід і далі працювати в цьому напрямку, досліджуючи, як найліпше облаштовувати кримськотатарський народ, і щоб при цьому росіянам та українцям також було добре. Слід, звичайно, дійти згоди, яку мову використовувати в школі – кримськотатарську, українську чи російську", - сказав Баснет.

"Ці проблеми й по сьогодні справді в Криму існують. Але ми не думаємо, що вирішення цих проблем не може піти шляхом військового конфлікту, як це сталося в Косові чи навіть у Чечні", - додав він.

ООН щороку готує й індекси людського розвитку країн світу. Там головні показники - тривалість життя, письменність і охоплення навчанням, а також ВВП на душу населення за паритету купівельної спроможності долара США.

У різні роки цей індекс щодо України коливався від 45 місця в світі 1994 року до 102-го місця 1998-го. У нинішній Доповіді вона з-поміж 177 країн посунулась на 70-те. Для порівняння: найкраще жити у Норвегії, Швеції, Австралії, Канаді та Бельгії. США – на 8-му місці, Польща на 37-му, Росія – на 57-му. Білорусія посіла 62 місце, випередивши Україну на вісім пунктів.

Щодо такого розриву експерти пояснюють, що ООНівці, які готують Глобальні доповіді, аж надто довіряють державній статистиці. Останньою ж в індексі людського розвитку стоїть Сьєрра-Леоне.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
11:56
Сили РФ роблять висновки, але ГУР вигадує нові способи уразити російські судна
11:47
Корупція в США та путінська Росія. Оголосили переможців Пулітцерівської премії-2024
11:33
Ринку праці бракує рук, середня зарплата не росте: хто потрібен і скільки платять
11:33
Угорщина побачила "позитивні ознаки" у переговорах з Україною щодо прав меншин
11:32
"Правильно було б не відвідувати": Боррель дав пораду державам ЄС щодо "інавгурації" Путіна
11:30
футболЯрмоленко не планує завершувати кар’єру після Євро-2024
11:21
"Автомагістраль-Південь" завершила будівництво магістрального до Кривого Рогу
11:16
Які документи потрібні для проходження медико-соціальної експертизи? Уряд визначив перелік
11:15
Перший запуск пілотованого корабля Starliner від Boeing відклали через проблеми з носієм
11:14
фотоПісля зниження води Тиса відкриває страшні знахідки: за добу виявили трьох потопельців
Усі новини...
Реклама: