10 народних депутатів не віддають пістолети

Понеділок, 2 серпня 2004, 14:54
З січня поточного року 28 народних депутатів здали пістолети.

Про це повідомив на брифінгу в понеділок керівник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко.

Руденко нагадав, що на підставі постанови президії Верховної Ради України від 10 листопада 1994 нардепам було надано право на володіння нарізною короткоствольною зброєю для забезепечення особистої безпеки.

За цією ж постановою, озброєння депутатів мало фінансуватися за рахунок Верховної Ради.

Як повідомив речник Генпрокуратури, на початку поточного року цим відомством "було проведено перевірку", яка встановила, що "депутатам нарізна короткоствольна зброя видана незаконно і знаходиться у них без належних підстав".

Руденко підкреслив, що "згідно з чинною редакцією Конституції України" статус депутата визначається виключно законами України, а крім того, такий орган як президія Верховної Ради Основним Законом не передбачений.

"Отже, ця постанова втратила чинність", - резюмував Руденко.

Він також проінформував, що у січні 2004 року Генпрокуратура надіслала на ім'я голови Верховної Ради листа, у якому, зокрема, містилася "пропозиція" до народних депутатів здати нарізну короткоствольну зброю.

Аналогчного листа з інформацією про незаконність видачі зброї нардепам було надіслано в МВС.

"На сьогоднішній день в МВС активізовано роботу з вилучення короткоствольної нарізної зброї з володіння народних депутатів України", - сказав Руденко, повідомивши також, що на руках у депутатів залишається ще 10 одиниць вогнепальної зброї.

За словами Руденка, за весь час дії постанови, тобто від 1994 року, 38 народних депутатів скористалися своїм правом на отримання вогнепальної зброї.

При цьому "не всі народні депутати, які мають зброю, пройшли відповідне навчання і склали заліки", а двоє з нардепів мали по два пістолети.

Крім того, за словами Руденка, 22 народних депутати мають нагородну зброю, але "це не завадило" чотирьом з них отримати ще по одному пістолету відповідно до права, наданого постановою президії Верховної Ради.

При цьому Руденко підкреслив, що Генпрокуратура не заперечуватиме проти володіння народних депутатів зброєю, якщо буде прийнято відповідний закон або внесено зміни до закону про статус народного депутата.

Руденко також зазначив, що наразі йдеться лише про зброю, отриману відповідно до згаданої постанови, а "відносно нагородної зброї робота не проводиться".

"Українська правда"powered by lun.ua