ЛИТВИН ЗАЯВЛЯЄ, ЩО ЗА НИМ СТЕЖИТЬ СБУ

П'ятниця, 8 жовтня 2004, 14:57
Голова Верховної Ради Володимир Литвин стверджує, що Служба безпеки здійснює стеження за ним і його близькими.

В інтерв'ю газеті "Сільські вісті", опублікованому в п'ятницю, Литвин повідомив, що "один із заступників глави СБУ дав доручення включити голову Верховної Ради в оперативне опрацювання".

"Стеження передбачене не тільки за мною, але і за моєю родиною, моїми близькими. Зокрема, проводиться опитування людей, що працюють або працювали в апараті парламенту", - відзначив спікер.

Він також повідомив, що говорив з цього приводу по телефону з главою Служби безпеки України Ігорем Смєшком. "Я заявив йому - якщо щось трапиться з моїми рідними, то відповідати за це буде СБУ", - сказав Литвин.

За його словами, Смєшко запропонував надати йому докази стеження, "і тоді він відповідним чином відреагує, аж до рапорту про свою відставку".

"Я сказав йому: докази або сліди ви, можливо, залишаєте, беручи в розробку так званого "маленького українця", а щодо голови Верховної Ради, ясна річ, усе робиться через усні команди. І чимало людей з тих, кому такі команди давалися, інформують мене й інших добрих людей про дану "операцію", - відзначив глава парламенту.

"Я мовчав про подібні факти доти, поки вони стосувалися тільки мене. Але коли мова йде про рідних, близьких...", - підкреслив Литвин.

"Хочу привселюдно заявити: мої діти - нормально виховані. У кишенях у них не можна знайти ні патронів, ні наркотиків, ні ще чого-небудь подібного", - додав він.

Глава парламенту не виключає, що його заява "викликає шквал емоцій і протидії".

"Силові структури, як це заведено в нас, будуть усе заперечувати, спростовувати факт стеження за мною. Можливо, й інспіроване "збурювання" моїми словами. Але для мене цей факт - поза всякими сумнівами, і жодні спростування або запевнення мені не потрібні", - заявив Литвин.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua