КВУ: голоси за Януковича були розписані заздалегідь

Понеділок, 1 листопада 2004, 12:18
В Комітеті виборців вважають, що на кожну область в Україні був заздалегідь розписаний план кількості голосів за кандидата Віктора Януковича.

Про це заявив прес-секретар КВУ Олександр Черненко, передає УНІАН*http:.

"Там, де не змогли цей відсоток забезпечити, почали творити ті речі, про які ми говоримо - порушення", - заявив Черненко.

При цьому, представники комітету не прокоментували ситуацію у Кіровоградській області, де на виборчих дільницях стріляли та викрадали голів комісій і бюлетені, оскільки представників Комітету саме на тих дільницях не було.

Черненко вважає, що такі факти обов'язково треба розслідувати, притягти до відповідальності як винних, так і правоохоронців, які не змогли забезпечити порядок.

В той же час голова правління Комітету виборців України Ігор Попов заявив, що КВУ критикує ЦВК за повільний підрахунок результатів виборів президента. На його думку, це свідчить або про непрофесіоналізм ЦВК, або про нечистоту його намірів, повідомили Українські новини.

Попов також стверджує, що на деяких виборчих дільницях серйозні проблеми з порушеннями все-таки були, але це було не масово.

Попов також зазначив, що найбільш проблемними областями були Сумська та Кіровоградська.

Зокрема, у Сумській області було відмічено, що голови дільничних комісій відмовлялись підписувати протоколи, голови місцевих адміністрацій в цих областях, "всіма правдами і неправдами" намагалися отримати плановий відсоток голосів за провладного кандидата на пост президента України.

Попов вважає, що Україна має шанс на проведення другого туру президентських виборів без порушень. За його словами, це станеться, якщо ті незначні порушення, які були під час першого туру виборів, зокрема, помилки у списках виборців, будуть виправлені.powered by lun.ua