Литвин закрив парламент радитись. "Наша Україна" ставить 5 вимог

Четвер, 2 грудня 2004, 11:30
Голова Верховної Ради Володимир Литвин у четвер закрив засідання парламенту для проведення консультацій фракцій по проведенню політреформи, внесенню змін до закону про вибори й формування нового складу Центвиборчкому.

Литвин повідомив, що на погоджувальній раді була досягнута домовленість про створення експертної групи, у яку ввійдуть по 2 представника від Ющенка й Януковича, по одному представнику від ЦВК, від фракцій і груп, і від двох профільних комітетів.

Спікер підкреслив, що ця група повинна буде проаналізувати чинне виборче законодавство й розробити різні варіанти внесення змін до закону про вибори президента з урахуванням можливого рішення Верховного суду по скарзі про фальсифікації результатів другого туру виборів.

Група також повинна буде під ці варіанти технічно розрахувати кількість днів, необхідних для реалізації таких змін і завершення процесу виборів президента.

Він висловив думку про те, що зараз - до рішення Верховного суду - призначати будь-яку дату проведення виборів "буде некоректно".

Литвин також підкреслив, що після рішення Верховного суду своє рішення має ухвалити ЦВК і направити його в парламент.

За його словами, уже розрахований квотний принцип формування нового складу Центвиборчкому від фракцій і груп.

Литвин також повідомив, що о 14 годині відбудеться засідання парламентської комісії за участю голів груп і фракцій.

У свою чергу представник "Нашої України" Віктор Пинзеник заявив, що фракція піде на проведення політреформи лише у пакеті з іншими рішеннями, зокрема відставкою чинного Кабміну.

"Сьогоднішнє засідання погоджувальної ради і репліки окремих представників фракцій дають нам говорити, що окремі політичні сили допускають затягування процесу переговорів", - заявив депутат.

Він також назвав "довільним" трактування тих домовленостей, які досягнуті в Маріїнському палаці.

"Я хочу наголосити на тому, що "Наша Україна" наполягає на тому, щоб ми пакетно врегулювали ключову проблему конфлікту. Ми готові розглядати питання політичної реформи, але в контексті врегулювання політичної кризи.

Я у зв’язку з цим хочу наголосити, що мають бути узгоджені позиції по 5 питаннях: дата повторних виборів президента, прийняття нового закону про вибори, формування нової ЦВК, формування нового уряду. І в цьому контексті ми готові підтримати політреформу", - заявив Пинзеник.

"Інтерфакс-Україна", "Українська правда"

powered by lun.ua