В Україну знову летять Адамкус і генсек ОБСЄ

П'ятниця, 3 грудня 2004, 15:18
Президент Литви Валдас Адамкус вважає, що в Україні доведеться проводити повторні вибори президента.

Про це він заявив журналістам у п'ятницю напередодні суботнього візиту в цю країну.

"Не сумніваюся, що доведеться проводити вибори президента",- сказав Адамкус, після чого прогнозував, що "перемога буде на боці тих людей, які домагаються волі і здійснення демократії".

У суботу Адамкус вилетить у Київ, щоб брати участь у продовженні місії посередництва з метою врегулювання ситуації в Україні.

За словами президента Литви, у Київ він, очевидно, вилетить у другій половині дня.

На його думку, подальший розвиток подій в Україні багато в чому буде залежати від висновків Верховного суду про те, чи були порушення законів на президентських виборах.

Адамкус протягом останнього тижня на запрошення президента України Леоніда Кучми двічі побував у Києві й разом із президентом Польщі Александром Кваснєвським, представниками Росії, ЄС й ОБСЄ виконував роль посередників на переговорах кандидатів у президенти.

Крім того в п'ятницю в Україну для продовження політичних консультацій за подоланням кризи після виборів прибуде генеральний секретар ОБСЄ Ян Кубіш.

Як повідомляє офіційний сайт ОБСЄ, Кубіш відвідає Україну на прохання головуючого в організації міністра закордонних справ Болгарії Соломона Пасі.

Це буде вже третій візит Кубіша в Україну за тиждень.

Політичні консультації по пошуку виходу із кризи в Україні вже двічі проходили в Києві - 26 листопада й 1 грудня.

Учасники переговорів домовилися провести чергову зустріч після винесення вердикту Верховним судом.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua