Три кадрових загрози Ющенка

Вівторок, 4 січня 2005, 15:22
Новій владі слід уникнути загрози вузькопартійного принципу формування уряду, а також не допустити політичної амністії винних чиновників.

Про це йдеться в коментарі голови комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Миколи Томенка.

Першим серйозним викликом для кадрової політики нового президента Томенко називає проблеми, пов‘язані з формуванням нового уряду, під час якого "існує загроза домінування вузькопартійного принципу".

"Нового президента спробують поставити в умови, коли фракції і групи, які на різних стадіях приєдналися до переможної коаліції, наполягатимуть на своїх кандидатах на міністерські посади в якості умови голосування за склад нового уряду у Верховній Раді. За таких умов фракції, а точніше їхні керівники, фактично затверджуватимуть міністрів уряду", - зазначає парламентар.

У результаті, на думку Томенка, "президент матиме обмежений вплив на таких міністрів". Крім того, додає він, "чимало фракцій і груп мають дуже обмежений реальний кадровий потенціал, який фактично складається з їхнього керівництва".

Однак навіть більшою загрозою, вважає Томенко, може стати спокуса в окремих фракцій "використати свою квоту в уряді не для презентації перед суспільством здатностей своєї команди, як це має бути, а для лобіювання групових інтересів, на шкоду загальносуспільним".

"Такий вузькопартійний принцип формування і діяльності уряду мав місце за прем‘єрства Віктора Януковича і повністю дискредитував себе", - підкреслює народний депутат.

Вказуючи на необхідність виробити прозорі принципи формування нового уряду, Томенко вважає, що "оптимальним могло б стати надання фракціям квот у новому уряді, за умови зрозумілої публічної процедури наповнення цих квот конкретними професіоналами".

Другою небезпекою для кадрової політики нової влади, на думку Томенка, є формування місцевих органів виконавчої влади.

Зазначаючи, що "абсолютна більшість місцевого чиновництва України за одну ніч масово перефарбувалися з біло-синього на помаранчевий колір", парламентар наголошує, що "нова влада має радикально змінити як принципи діяльності місцевої влади, так і осіб у ній". При цьому зі старих кадрів можна "абсорбувати" лише високопрофесійних та не забруднених злочинами й фальсифікаціями людей, додає депутат.

"Суспільство потребує як утвердження чесної й ефективної нової влади на місцях, так і банальної зміни облич, якої не відбулося в 1991 році, і яка сьогодні сигналізуватиме про початок справжніх змін", - вказує Томенко.

Разом з тим, третьою загрозою Томенко називає спокусу почати кадрову політику з "чистого аркуша", "забувши" про минуле тих чи інших чиновників, тобто здійснити політичну амністію.

Депутат наголошує, що "суспільство рішуче вимагає розкриття корупційних скандалів", які потрібні "не для помсти, а задля того, щоб ефективно запобігти правопорушенням з боку влади у майбутньому".

"Тому нова влада повинна бути максимально рішучою в питанні кадрового очищення", - додає Томенко.

"Українська правда"

Читайте також:

Ющенко отримає перше попередження. За Азароваpowered by lun.ua