Литвин просить зрозуміти Ющенка

Середа, 9 лютого 2005, 21:34
Відносини Україна-НАТО перспективніші, ніж відносини Украина-ЄС, вважає голова Верховної Ради Володимир Литвин.

"Я візьму на себе сміливість сказати, що готовність НАТО мати тісніші відносини з Україною є набагато перспективнішоою, ніж з ЄС", - сказав Литвин в ході візиту в Чехію.

"У нас відносини з НАТО більше просунуті, ніж з ЄС", - сказав Литвин.

За його словами, сьогодні навіть називаються строки, які визначив, зокрема, голова Американського комітету НАТО, і цей строк може становити 2-3 роки.

За його словами, Україна має відстоювати свою позицію, "тому що, якщо не буде нас там, то за нас будуть говорити інші".

Він підкреслив, що Україна є великою державою, і "це не просто містечковий патріотизм: вона (Україна) може сама себе проголосити Європою".

Спікер також висловився за те, що План дій "Україна-ЄС" повинен бути конкретизований. На його думку, "Європа повинна зрозуміти й підтримати" Україну і її нового президента Віктора Ющенка.

Литвин у Празі також сказав, що післяреволюційні кроки нової української влади говорять про реальність виконання зобов'язань, узятих перед Євросоюзом.

Литвин підкреслив, що з безлічі питань, які виникли під час "помаранчевої революції", були вирішені, як мінімум, три: відновлено справедливість у встановленні підсумків виборів; зроблено "серйозну заявку на поновлення європейської ідентичності України"; зроблено "успішну спробу вийти з міжнародної "тіні" Росії".

"Якщо висловити нашу мету короткою формулою, то ми хочемо бачити Україну невід'ємною складовою єдиного євроатлантичного простору", - сказав Литвин.

"Навряд чи продуктивною була б зупинка процесу розширення об'єднаної Європи на кордонах України. Це стало б великою геополітичною помилкою лідерів сучасної Європи й одночасно великою несправедливістю щодо українського народу", - вважає Литвин.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua